Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főzzek a következő 7...

Mit főzzek a következő 7 napban? Olcsó, lisztmentes fogásokat szeretnék.

Figyelt kérdés
Nem diétázom, csak próbálok liszt nélkül élni. Fagyó üres.
2019. aug. 7. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi van otthon, illetve mennyire kell spórolni, mennyi pénzed van?

Az összes krumplis, rizses étel lisztmentesen is elkészíthetö, a hüvelyesekböl készült ételek is, egy csomó húsétel is szóva jöhet lisztmentes körítéssel, párolt, vagy sült zöldségekkel, egyéb zöldségételek.

Érdekes lehet a tészták helyettesítésére zöldségekböl (pl. cukkini, sárgarépa, zeller, krumpli, stb) készített "tészta", hámozóval vékony szeleteket vágsz és röviden blansirozod vagy kevés olajon átpirítod és tésztaként használod.

Ha konkrétabb ötleteket akarsz, akkor kérdezz rá.

2019. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Most raktam be a sütőbe a rakott krumplit

holnap pulykapörkölt lesz

meg szerintem főzök thai vagy indiai curryt

2019. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
apám megvétózta a pörköltet, úgyhogy brassói lesz
2019. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Lecsó. Most piacon teljesen jó ára van a paprikának,paradicsomnak. Ezt laktatóbbá lehet tenni, rizzsel, tarhonyával, akkor több napra elég és nem drága. Vagy ratatouille. Most ezek vannak az eszemben, mert én lecsó-fan vagyok és ugye szezonja is van, no meg millióképpen lehet csinálni és garantáltan lisztmenetes,ha főzöl bele valamit ahogy írtam, akkor kenyér se kell mellé, mondjuk én semmihez sem eszek, nem vagyok pékárus egyáltalán. Rakott zöldségek, rizzsel, sajttal. Töltött paprika(szintén szezonja van), ha csak magadnak főzöd elég fél kiló darált húsból bőven és napokig elég, főtt krumpli körettel. Töknek, cukkininek is szezonja van, főzeléknek (önmagával vagy krumplival sűrítve lisztmentesen is lehet), vagy rakottasnak, töltve, bárhogy, mindkettő jó és olcsó, vagy mehetnek a lecsóba és az is táplálóbb lesz. A csirkecomb is jó opció, mert olcsó és ha sütsz magadnak 1-2 darabot, mellé bármilyen saláta mehet, olyan zöldségből amit olcsón kapsz, vagy krumplival pluszban, ha a sali nem elég. Ilyenkor van elérhető áron a zöldség, gyümölcs, én mindenképpen valami szezonálisban gondolkodnék, olyan rövid az az idő, amíg emberi áron hozzájuk lehet jutni és egészségesek, változatosan elkészíthetőek, zömük mellé semmilyen lisztnemű nem kell. Ha nagyon spórolni kell akkor ott vannak a hüvelyesek, önmagával sűrítve bármelyik jó főzeléknek és 500 forint alatt kihozod akkor is, ha eszel mellé valami feltétet, tojást, egyebet, amit szeretsz.
2019. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom. Lecso lesz tojasosan, toltott paprika, szekelykaposzta.

:)

A 7. napon majd megyunk megint vasarolni. Ehhez meg sok minden se kell:

Paprika (kezd erni, de venni kell)

Paradicsom van a kertben

Daralthus

Hagyma

Kaposzta

Disznohus

Tejfol

Dupla mennyiseg mindenbol :)

2019. aug. 8. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!