Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jól számoltam ki a kalóriát?

Jól számoltam ki a kalóriát?

Figyelt kérdés

Van ilyen Lidl-ben kapható amerikai palacsinta porom, amit tejjel kell felönteni, és ezt kell megsütni.

A flakonra amiben a por van, az van írva hogy 100g-ban van 172 kcal, és 200 gram por van a flakonban. Ez ugye 344 kalória. Aztán ehhez hozzá kell önteni 400 ml tejet, nekem 2.8%-os van, ez egy kalkulátor szerint 224 kalória összesen. Ha ezt összeadom, akkor 568 kalória összesen. Meg ugye még az olaj vagy vaj, amin megsütöm.

De ez tényleg ilyen kevés kalória? Azt hittem lesz ilyen 1000+, mivel egyszerre meg se bírnám enni, pedig azért tudok enni. Jól számoltam?


2020. júl. 27. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy mennyi olajon sütöd, mert 1 ek. olaj máris 100kcal plusz. Én azért elég hamar beszívja a palacsinta, én 2-3 után újra szoktam olajozni a serpenyőt. És hogy hány darab lesz belőle, az is számít.
2020. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól számolod, igen. A zsiradékot számold majd hozzá.


Az lesz az összes kcal tartalom, elosztod majd annyi darabbal, amennyi kijön belőle és megkapod egy darabban mennyi van.


És persze a tölteléket is számold majd bele.

2020. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!