Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit csináltok...

Ilyen esetben mit csináltok az étellel? Minek van több értelme?

Figyelt kérdés

Ha van olyan ételem, ami nem penészes, de azért már nem is friss, szóval nem enném meg, de a kukába se akarnám dobni, melyik a jobb: odaadni egy kutyának (a párom kutyusának oda tudnám adni) vagy kitenni egy kuka tetejére , ahonnan talán elviszik a rászorulók?


Ti mit csináltok az olyan étellel, ami megmaradt, nem ennétek már meg, mert régebbi, de azért nem is penészes?



2021. febr. 20. 09:03
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Most már én kérek elnézést, amiért fel mertem tenni ezt a kérdést! Ezentúl nem is kell senkinek válaszolnia, felesleges.
2021. febr. 20. 15:52
 22/29 A kérdező kommentje:

Egyébként sem is ismeritek teljesen a körülményeket, mégis piszkálódtok. Kerítésre ha akarnám, akkor se tehetném, mert nincs kerítésem (ugyanis nem kertes házban lakok), hajléktalanokkal pedig személyesen nincs mindig módom találkozni, csak azért meg minek kezdjek kószálni, hogy találjak. A kukára tételt azért találtam ki, mert errefele előfordul ilyesmi és el is szokták vinni, akik rászorulnak.

Lefagyasztani nem szoktam semmilyen ételt. Különben nem is én főztem, de nyilván a kérdés leírásából ez sem derült ki. Nem gondoltam, hogy ilyen vitatkozás lesz ebből.

A párom kutyája csak azért jutott eszembe, mert a párom nem csak kutyakaját ad neki, máskor is megeszik egyebet.


Nem tudom, mi értelme folyton csak beszólogatni egymásnak, azért mert valaki kérdezni mer valamit vagy mert mások máshogy gondolják.

2021. febr. 20. 15:58
 23/29 anonim ***** válasza:
94%

Ne kérdezz, ha hisztizni kezdesz, ha nem tetszenek a válaszok. Teljesen jogos dolgokat írtunk neked.


Nem romlott, nem rossz ételt kidobálni, mert nem most jött le a tűzről igenis luxus és pazarlás. Gondolom te is megdolgozol a pénzedért, ezek után nem értem, hogy miért jó azt kidobni ok nélkül. A bajodat a lefagyasztással megint nem értem. Lefagyasztani rosszabb, mint eldobálni? Ha meg már romlott a kaja, akkor az senkinek nem való. Nem lenne pofám odaadni senkinek.


Oké, nincs kerítésed. De semmi más hely nincs, csak a kuka? Kapualj, pad a környéken, bármi? A városban vannak ilyen helyek általában.


A párod nem csinálNja jól. Nem tudom, hogy tudatlanság, vagy simán nem érdekli a kutyája egészsége. De ettől függetlenül ez még nem jó. Nem fogom azt mondani, hogy remek ötlet, ha egyszer nem. Mondom ezt úgy, hogy pl. unokatesómék kutyájának baja lett ilyesmitől.

2021. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
36%
A kutyának adnám. A vidéki kutya moslékeltakarító több száz éve.
2021. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

A vidéki kutya az a biodíszlet, aki ha megdöglik pár év után kint a láncon, hát lesz másik. Ingerszegény életet él, nem foglalkoznak vele, nem mozoghat eleget, szart eszik, nem viszik orvoshoz.

Több száz évig csinált az emberiség elbszott dolgokat és csinál még ma is. Erre hivatkozni csak azt jelenti, hogy tudod, hogy rossz ember vagy, de nem érdekel, mert nincs annyi gerinced, hogy minimum erőfeszítést tegyél, vagy simán ne tarts kutyát.

2021. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
37%

A kutya mindig biodíszlet volt. A farkas háziasítása is úgy kezdődött, hogy a farkasok egy része képessé vált az emberi maradékot (csont, stb) megemészteni, és ezért követte az embert mozgása során, majd a kapcsolat egyre szorosabb lett. A kutya többezer éves történelme arra megy vissza, hogy azt eszi, ami az embernek nem kellett.

De egyébként nem értem azt,hogy a kutya etetésének mi köze van a lánchoz? Semmi értelme a kutyát láncon tartani, mert akkor nem látja el a funkcióját - nem harap bele a telken lopni vágyókba.

2021. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%

Te most komolyan összehasonlítod azt az ételt, ami gyakorlatilag megfőzött/sütött hús volt a mai fűszeres/tartósítós/cukros/stb. dolgokkal? Amiről egyébként tudjuk, az embereknek sem feltétlenül egészséges.

Lehet, hogy te megragadtál azon a szinten, hogy biodíszlet, de normális esetben ennél talán van fentebb.

A fejlettebb kultúrákban a gyerekeket sem dolgoztatjuk már gyárakban és bányákban és a lobotómiát sem használjuk csodálatos terápiaként.


Hát nem tudom, én annál is jobban szeretem a kutyámat, mint hogy hagyjam, hogy gázspray-vel fújják le, megverjék, megmérgezzék, stb. a betörők. Mondanám, hogy egy biztonsági kamera vagy riasztó olcsóbb, mint egy kutyát tartani, de aki így gondolkodik, mint te, annak a kutyája nem kerül sokba, mert semmi olyat nem kap meg, amire szüksége van, ha meg valami leli, hát kidobod a kukába és lesz másik, mert a hasonló emberek ugye nem is ivartalanítanak.

2021. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
38%
#27, ha húst adsz a kutyádnak, azt megértem, mert a kutya húsevő ragadozó állatnak számít, de a kutyakaják kilónként csak pár deka állati eredetű hulladékot (porc, bőr, hús hártya) tartalmaznak. Ha valaki betartja, hogy csoki, rágó, süti csak a gyerekeknek való, akkor a kutyának semmi baja nem lesz a házi koszttól. Szerinted 50-100-500 éve mit ettek a kutyák, húst? Nem. Lehet elsírnád magad, ha megtudnád, hogy nagyapád nagy ritkán csonttal, de főként kenyérrel etette a kutyáját.
2021. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Lefagyasztom.

Ha nem olyan ami fagyasztható, akkor komposztálom.

Ha nem olyan ami komposztálható, akkor kuka, és legközelebb nem veszek annyi kaját, okosabban tervezek.


Ezzel a módszerrel mostanra ott tartunk, hogy nagyon ritkán van, hogy 1-2 evőkanál kaja landol a kukában a hét végén, és amiatt is rosszul érzem magam.

2021. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!