Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A nagymamátok engedte/engedi,...

A nagymamátok engedte/engedi, hogy főzzetek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Bocsánat, de mi köze a nagymamámnak ahhoz, hogy főzök vagy sem?


Vagy arra vagy kíváncsi, hogy gyerekként engedett e főzni?

Hát nálunk szóba sem került, mert eszembe nem jutott, hogy főzőcskézzek nála.

2021. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Én nem kértem engedélyt, hanem csináltam és kész.
2021. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én a nagymamámnál nőttem fel, a konyhába segítettem pl krumpli hámozásban, hab felverés stb. de sosem főzhettem. Erre a mamám azt mondta, hogy nincs annyi pénzünk, hogy pocsékba menjen, meg a nagypapám úgysem enné meg az én főztöm. Úgyhogy én a koleszban tanultam meg főzni (és relatíve kevés kaja lett rossz). Egyetlen 1x főztem a mamánál SOS-ben. És a papus megette, még ízlett is neki.
2021. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éltem vele. A "saját" konyhájában nem (senkinek, ami szerintem érthető is), de a közös családi nyaralóban igen (és ízlett neki).
2021. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
A nagymamám igen, anyukám viszont nem engedte meg soha.
2021. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem :D Már rég tudtam főzni, otthon is tök sokat főztem a szüleimmel vagy helyettük, de a nagymamám még mindig állította, hogy rosszul készítem el a szendvicset :D

(Utólag vicces, akkoriban nagyon bosszantott, de ez volt az egyetlen "hibája" a nagymamámnak)

2021. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Engete, hogy segitsek neki a konyhaban, kozben sokmindent elmagyarazott ... ma mar en is profi vagyok a sutes/fozesben.
2021. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Javarészt tőle tanultam meg főzni akaratlanul is, mert amíg a szüleink dolgoztak, a nagyszüleimnél voltam napközben.

Először csak néztem, mit hogyan csinál, aztán apránként hagyta, hogy egyedül ügyködjek.

Alig voltam 15 éves, mikor meghalt.

Talán senkit nem sirattam meg úgy, mint őt, és bár ez nem tegnap volt, nincs nap, hogy eszembe ne jutna.

Nagyon szerettük egymást.

2021. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!