Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért változik meg a tej íze?

Miért változik meg a tej íze?

Figyelt kérdés
Kibontottam egy frissen vásárolt tejet. Egy pohárral kitöltöttem, amit a konyhapulton hagytam. Egy másik, zárható fedeles pohárnyit beraktam a hűtőbe. 3-4 óra után mikor már teljesen le volt hűlve, kivettem és beraktam a mikróba 30 másodpercre. Sikerült ezzel 21 fokosra melegítenem, ami fél fokkal volt melegebb a konyhában lévőnél. Vártam úgy 5 percet és megkóstoltam őket. A konyhai, ami soha nem lett lehűtve és melegítve finom volt, rendes tej íze volt. A hűtött-melegített állagra, illatra ugyan az volt, de alig volt íze. Miért változik meg így a tej?

2022. jan. 10. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy a mikrós hevíts lebont benne valamit. A víz íze is változik, ha mikroban melegítem.
2022. jan. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező olyan primitív, hogy magánüzenetben volt képes közölni velem a tudatlanságát, műveletlenségét, bunkóságát.

A következőt írta:

“A víznek nincs íze, te agyhalott”.

Na, most az agresszív bunkóságától el nem tekintve: A VÍZNEK VAN ÍZE, mégpedig sokszor elég markáns íze. A Tusza-tó környéki falukban olyan természetes forrásvizet isznak, és a hálózatban is az folyik, aminek olyan keserű az íze, hogy csak azok tudják meginni, akik ott élnek, hozzászoktak.

Különféle ízű lehet a víz az ásványi anyagok okán is, de a csapvíz klf. arányú klórozása miatt is.

Aztán ott vannak a gyógyvizeink is, van köztük, melynek záptojás szaga van (Széchenyi Fürdő gyógyvize), de van kellemes, selymes, mint a Margitszigeti ásványvíz, sorolhatnám.


Szóval ez nem a hiperbunkó kérdezőnek, hanem inkább az olvasóknak szólt, továbbgondolásra.

A mikro az étel ízét is befolyásolja, amúgy.

2022. jan. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nem én küldtem privátot neked.

Miért pont a tejnél jön ki az, hogy mikrózva van? Semmi más nem változtatja meg az ízét. Vagy csak én nem érzem? Vizet néha kávéhoz szoktam mikrózni, ugyan olyan szokott lenni mint a tűzön melegített.

2022. jan. 10. 02:37
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy az edény is befolyásolta az ízét, amiben melegítetted.

De eleve melegítve sok mindennek kicsit más íze van, mint frissen. És mikróban vagy tűzhelyen/sütőben melegítve is más lesz az íz. Nem mindennek feltűnően és nem is különösebben zavaróan, érezhetően, de más.

Ez egyébként egy kísérlet, vagy miért csináltad? Ha ott volt a pulton a 21 fokos tej, akkor miért melegítetted a hideget 21 fokosra vissza?

2022. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam, hogy tényleg megváltozik-e az íze, vagy csak nekem tűnik úgy, hogy felbontás után (hűtőben tárolva, fogyasztáskor visszamelegítve) más lesz az. Így összehasonlítva a nem melegítettel már biztosan tudom, hogy változik.
2022. jan. 10. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek más íze van melegítve, melegen, mint hidegen. Nincs ebben semmi fura.
2022. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Átszoktam azóta a fém edényben melegítésre tűhelyen. Így ugyanolyan íze van, mint frissen. A mikrózással van a baj, nem a melegítéssel.
2022. febr. 16. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!