Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám kiszedni a...

Mivel tudnám kiszedni a ruhámból a vörösbor foltot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:05
 1/1 anonim válasza:

Nos hát nekem van egy olyan okos kis könyvem h Mindennapi tárgyak nem mindennapi szerepben (még a Reader's Digest-től vettük anno) és ebben a könyvben nagyon jó praktikák vannak mindenféle dologra. Találtam benne borfoltok eltávolítását is. Nos a következőt írja a könyv:

ECET: Hogyan szabadulhatunk meg a makacs szennyeződésektől? A mosható pamutkeverékből készült ruhákra került kóla-, hajfesték-, ketchup- és borfoltokat minél hamarabb (24 órán belül) távolítsuk el! Szivaccsal vigyünk fel a szennyezett területre hígítatlan ecetet, majd azonnal mossuk ki a ruhát! Makacs foltoknál a mosógépbe is öntsünk 1-2 pohár ecetet!


HIDROGÉN-PEROXID: Borfoltok tisztítása hidrogén-peroxiddal nagyszerűen el lehet távolítani a borfoltokat, úgyhogy ezetúl ne aggódjunk, ha a születésnapi buli közben véletlenül kilöttyen a bor.


SÓ: A borfoltok eltávolítása a szőnyegről. Ajjaj, szörnyűség történt! Vörösbor loccsant a fehér szőnyegre. Azért van még remény! Amíg a vörösbor nedves, öntsünk a foltokra egy kis fehér bort, hogy elhalványítsuk a színét! Ezután hideg vízbe mártott szivaccsal töröljük át! Szórjunk a területre sót, és hagyjuk rajta körülbelül 10 percig! Végül porszívózzuk fel a maradványokat!


SZÓDA-BIKARBÓNA: A bor- és zsírfoltok kitisztítása a szőnyegekből. Micsoda?! Valaki ráejtett egy kis darabka vajat, vagy ráöntött egy pohár vörösbort a gyönyörű, vadonatúj fehér szőnyegre? Mielőtt dühöngeni kezdenénk, egy papírtörlővel itassuk fel a folt nagy részét! Szórjunk bőséges mennyiségű szóda-bikarbónát a területre! Legalább egy óráig hagyjuk rajta, hogy a szóda-bikarbóna felszívhassa a szennyeződést, majd porszívózzuk fel a maradék port! Végre fellélegezhetünk!


Ennyit találtam a borfoltokról!;) Remélem időben tudtam még segíteni :);)

2010. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!