Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vendégségben tökfőzelék után...

Vendégségben tökfőzelék után megennétek a csokipundingot? Miért főznek sokan ilyen össze nem illő ételeket?

Figyelt kérdés
Nekem biztosan nem bírná a gyomrom azt a sok tejes ételt. Ilyenkor illetlenség elutasítani a desszertet?

2022. márc. 21. 09:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Nem illetlenseg, de az, hogy kinek mi illik össze mint étel, az elég relatív..
2022. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem értm, mi ezzel a probléma? Simán mehetnek egymás után.

Eleve nem össze nem illö ételek, másrészt ha neked bajod van a tejes ételekkel, azzal neked kellene valamit kezdeni. (Nekem sem a tökfözelék, sem a puddding nema kifejzetten tejes ételek kategória!).

Ha meg nem akarsz desszertet enni, az soha nem kötelezö, ahogy bármi mást sem illetlenség nem enni, ha nem szereted vagy nem birod.

2022. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom nem összeillőnek.

De bármit el lehet utasítani udvariasan.

2022. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Én a tökfőzeléket nem enném meg. Az az egyik étel, amit nem bírok megenni
2022. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
Te valami random házba betévedt népmesei éhes vándor figura vagy, hogy tökfőzelékkel vendégeltek meg? Távol áll tőlem a sznoboskodás, és a tökfőzelékkel sincs bajom, de igencsak meglepődnék, ha valaki ezzel fogadna egy vendégségben.
2022. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy meg a kérdésedre válaszolva, a házigazdát szemmel láthatóan nem érdekli az illem, úgyhogy nyugodtan elutasíthatnál bármit akkor is, ha illetlenség lenne (de nem az).
2022. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Mondjuk "vendégségbe" nem csak a klasszikus módon lehet menni. Számtalanszor esznek nálunk a gyerekeink barátai. Fiatal felnőttek, ha az ebédidő nálunk éri őket, megkínáljuk. Ha tökfőzelék van, akkor azzal.
2022. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

köszönöm, most nem kérek - teljesen normális dolog (akár meg is indokolhatod, hogy tele vagy pl)

hogy miért utasítod el az mindegy

de őszintén szerintem nagyon fura vagy hogy ezen így fennakadsz

2022. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
#7: Ez jogos, de egy ilyen spontán, kötetlen együttebédelés során gondolom a gyerekeitek barátai se sokat tépelődnek a csokipuding elutasításának illetlenségi faktorán :)
2022. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
4. Akkor te még nem ettél jól elkészített tökfőzeléket. Szerintem ha eléd raknám a saját recept szerint készültet, akkor lehet hogy elsőre megsem mondanád hogy azt ettél.
2022. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!