Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a darálthúst 2 nappal a...

Ha a darálthúst 2 nappal a szavatossági idő lejárta után tudtam betenni a fagyasztóba még ehető lehet vagy jobb kidobni?

Figyelt kérdés
Lidl-ös védőgázas csomagolású, végig a hűtő leghidegebb rekeszében volt
2022. máj. 8. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig volt a hutoben vasarlas utan?


Sztem a 2 nappal meg nem is lenne gond, de az, h mennyi ideig volt hutoben, az igen. Plusz nem tudjuk, h volt-e ujracsomagolva, lefagyasztva-kiolvasztva az uzletben.

Fagyaszd le, s majd ha kiolvasztod kesobb, a szaga alapjan eldontod. Barmifele ketseg eseten dobd ki.

2022. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2-án vettem, 4-ig volt jó, 6-án tettem be
2022. máj. 8. 12:22
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Akkor inkabb ne egyetek mar meg.
2022. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

A védőgázas csomagolásúakat én eleve nem tenném fagyasztóba. Kétszer próbálkoztam lefagyasztani ilyet, mindkétszer felrobbant, kidurrant a doboz tetején a fólia.

Amúgy meg próba szerencse. Ha megbuggyan egy hús, és utána rendesen meg van főzve/sütve, annak elfogyasztása nem jelent veszélyt az emberre nézve. Ha el is szaporodik benne valami, a hőkezelés miatt tuti hogy elpusztul. Legrosszabb ami történhet, hogy megváltozik az íze, ami miatt nem érezzük finomnak. Szóval legrosszabb esetben kukában végzi a vele elkészített étel. Ha ez belefér, nem félnapi meló és több ezer Forintnyi alapanyag megy vele a kukába, akkor megéri vele próbálkozni.

2022. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eredeti csomagolásban ritkán teszem be (eddig nem volt gond), általában kilósat veszek és elfelezve bezacskózom.

Hát majd meglátom milyen lesz, köszönöm

2022. máj. 8. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

" Ha megbuggyan egy hús, és utána rendesen meg van főzve/sütve, annak elfogyasztása nem jelent veszélyt az emberre nézve. Ha el is szaporodik benne valami, a hőkezelés miatt tuti hogy elpusztul. "


Ez a legjobb módszer arra, ogy kapjon valaki ételmérgezést!

A romlott húsnál a hús bomlástermékei a mérgezöek, nem a benne lévö baktériumok, ezek a méreganyagon meg semmmiféle hökezeléssel nem tüntethetöek el.


(A fagyasztáskor felrobbant védögázas csomagolás szintén nem hihetö, minden gáz hütéskor összehúzódik, nem kitágul!)

2022. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem ehető.
2022. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne a dátum döntsön, hanem a hús maga. Először is nézd meg a színét, ha kicsit is elkezdett fakulni, akkor nem lesz jó. Ha nem, bontsd meg, és szagold meg. Hidd el, hamar rá fogsz jönni ha baj van. Ha azzal sincs gond, elkészítheted, de tanácsos minél hamarabb elfogyasztani, és nem éjszakáztatni a hűtőben fasírtként.
2022. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Múltkor 1 héttel a lejárta után ettük meg egy ilyet. Semmi baja nem volt. Volt, hogy több mint 2 hete lejárt, az volt a határeset. Barátnőm nem ette meg, mert kicsit fura íze volt. Nekem ízlett úgy is. Még így sem lett semmi bajom. Szóval ha picit már érezni rajta, hogy stikkes, akkor az még éppen fogyasztható.
2022. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi nem érződött rajta szerencsére, nyersen semmi szaga nem volt, sütve pedig az ízén nem lehetett semmit érezni
2022. máj. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!