Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jó étvágyúak, mit ettetek ma?...

Jó étvágyúak, mit ettetek ma? És miből áll egy átlagos napi étkezésetek?

Figyelt kérdés
Mennyire érziek úgy, hogy bevásárlással és főzéssel, sütéssel telik el a nap nagy része? Főleg, ha család is van.

2022. júl. 3. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Reggeli: őszibarack. Tízórai - málna, banán, kókusztej turmix. Ebéd: borsóleves, kirántott tök, krumplipüré, káposztasaláta. Délután - egy szelet torta a vejem születésnapján. Itthon uzsonna: kb. fél kg. cseresznye, előtte egy órával egy szelet görögdinnye. Vacsora: maradék krumplipüré, egy hatalmas paradicsom (legalább fél kilós) és füstölt sajt.A mai napom ilyen volt, de általában sok kenyeret és tésztafélét fogyasztok, sajnos meg is látszik rajtam.

Igaz, ketten vagyunk a háztartásban, mégis a napom nagy része főzésben telik. Páromnak gyomrával van baj, így neki kímélő ételeket készítek.Én a halon kívül más húst nem fogyasztok, viszont meglehetősen sok zöldségfélét (amit meg a párom nem kedvel igazán). Apósomhoz naponta visszük az ebédet, ő a régies konyha híve (paprikás, pörkölt, sült húsok, bécsi szelet, töltött káposzta és az elmaradhatatlan húsleves vasárnap és ha lehet, hét közben is.). Vejem nem szereti a leveseket (az egy húsleves kivételével) így lányom részére (főleg míg terhes volt) és az első unokámnak rendszeresen főzöm és viszem a különféle leveseket... Szóval, akár egy étteremben... főzésnek és mosogatásnak sosincs vége.

2022. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggel zabkását ettem túróval lekvárral fehérjeporral, aztán edzés, utána a tegnapi chilis babból ettem. De gondolom nem erre voltál kíváncsi, a péntekem ami egy átlag hétköznap:

Reggel pathai-t készítettem, wokos stir-fry zöldségekkel, szósszal és rizstésztával. Sietve fél óra alatt megvan, nekem és a páromnak 2 adag.

Ebédre csirkés hamburgert készítettem, nagyjából 20 perc alatt volt meg csak magamnak. Briós buci, egy pácolt csirkemellfilé, lilahagyma, majonézes házi szósz, pari, jégsali. Este vagy fehérjeshake vagy amit direkt meghagytunk, esetleg leves.

Összesen kb 1 órát vett el a napomból, ha a párom készíti neki is annyi vagy kicsit több. Mosogatást gép végzi, hosszútávon olcsóbb és időt spórol. Nagy adagokat sütünk/főzünk, tekintve hogy nehéz fizikai munkám van és mindketten sportolunk.

2022. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

4 tagú család (2 jó étvágyú kamasz) de félóránál többet nem töltök a konyhában az étel előkészítésével. A többi a tűzhely dolga, de nem állok mellette.Tény, hogy van rutinom és alapban gyors vagyok.

Tegnap töltött paprika volt, ma tárkonyos raguleves és túrógombóc.

Havonta 1x tartunk nagy bevásárlást, csak kenyérért, tejtermékért, gyümölcsért ugrik le valamelyikünk boltba, de ez említésre sem méltó idő.


(Mondjuk, ha nekem úgy kellene élnem mint az 1-nek, már régen felakasztottam volna magam!)

2022. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Délben keltem, családi tálat rendeltünk, ettem róla rántott húst, gombát, brokkolit steakburival, rizzsel, csemegeubival, utána pici fagyit.

Délután-este virsli, keménytojás, koktélpari, egy kis joghurt meg egy rudi volt a menü.

Nagyon ritkán főzök, rendelni szoktunk. Bevásárolni inkább gyakrabban kevesebbet szoktunk, a "kis" Spart félóra alatt meg lehet járni, ennyi nekem belefér akár napi szinten is. Ha nagyon nincs kedvem menni, elküldöm valamelyik gyereket.

2022. júl. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli:szendvics (gabonakolbász, paprika, margarin), kávé

Tízórai: cseresznye, diákcsemege (van benne csokis mazsola is, az a kedvencem)

Ebéd:borsóleves, francia rakott krumpli

Uzsonna: sajttorta

Vacsi: Lecsó, rizs

2022. júl. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!