Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van étkezésnél valamilyen...

Van étkezésnél valamilyen különlegesebb szokásod, hogy mit mivel eszel, vagy mikor, vagy milyen mennyiség stb?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli ébresztő kávé az nagyon kell, de azután bármi, bármikor, bármennyit, sok sajttal!
2022. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A kávémba kell tej, különben túl savas és gyomorcsikarásom lesz tőle.


Sajnos régebben megesett, hogy romlott étel vagy penészes kenyér került a számba, szóval azóta nagyon óvatos vagyok.


Csak is világosban eszem, lámpafényben vagy gyertya mellett. Az ilyen "hangulatos" félhomályos éttermeket utálom.


A kenyeret általában ritkán eszem, a pritóst szoktam inkább, azt is a fagyasztóból.

Ha friss kenyeret eszem, akkor meg szoktam szagolni, meg megmézni mindkét felét penészes-e.


A csirkét is szeretem szétszedni és megnézni véres-e a csont mielőtt beleharapok.


Az ilyen darált húsokat, parizert, csibefalatokat, virslit nem eszem meg. A húspép nekem nagyon undorító, zavar, hogy nem tudom mit is eszem.

És igen, nyilván az összes s€gglukat, nyakat, akármit beledarálják.

2022. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Jól veszem le, hogy előtte elővigyázatlan voltál, és ebből jött valami gyomorbaj, ami visszamaradt néha csikarás, és ezért most meg óvatosabbnál is elővigyázatosabb lettél?
2022. júl. 5. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
3, igen, meg dolgoztam vendéglátásban meg élelmiszer iparban, és láttam mi van a színfalak mögött.
2022. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megértem. Amúgy a romlott étel ízre kiszürhető, a penész is zömmel, de vannak olyan láthatatlan ízében érezhetetlen penészgombák amik rejtett gyulladást és elhízást okozhatnak és az élelmiszer ipar kevéssé figyel a jelenlétükre. Mert hiszen pont hogy ízében állagában változást nem okoznak az étel gyártmányon.
2022. júl. 5. 10:08
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Itt írnak ezekről. Ismert jelenség, de nagyon kevesen foglalkoznak vele, és még kevesebben tudják hogy testi bajuk esetleg ebből származik.

2022. júl. 5. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak olyan furcsa szokásom van (mások szerint) hogy mustárral eszem a bundás kenyeret és az ételek legfinomabb részét összegyűjtöm, hogy egyszerre ízlelhessem a legfinomabb falatokat + mindig utoljára hagyom őket.
2022. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!