Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is úgy látja, hogy a...

Más is úgy látja, hogy a tízórai és az uzsonna manapság nem nagyon jellemző étkezési szokás?

Figyelt kérdés

Illetve a tízórai esetén nem is annyira maga a tízórai nem jellemző, hanem sokaknak összefolyik a reggelivel, akár úgy, hogy főleg hétköznap sokan a hagyományos tízórai időpontban esznek először, és azt reggelinek tekintik.

A környezetemben olyanról meg nem is nagyon tudok, aki szokott uzsonnázni, legalábbis napi szinten.



2022. aug. 25. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig uzsonnázok és csodálkozom hogy a kollégák nem. Szerintem azért mert magyarokhoz hűen akkora adagokat esznek ebédre hogy nem éhesek
2022. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez sosem volt jellemző, nyilván óvodában, iskolában ez a rendszer, mivel növésben vannak, és a koncentrációjukhoz szükséges. Felnőttként kevesek tartanak 5 étkezést, csak akik diétáznak, vagy azok akik állandóan éhesek.
2022. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Tízóraizni nem szoktam, pont azért, mert későn, 10 felé reggelizek.

Ebéd (ami nekem a főétkezés, főtt étellel) 1 és 2 között, de 5 óra körül eszem valamit, mert már éhes vagyok.

Nálunk 7-8 között van a vacsora, de abból nem eszünk annyit mint ebédre és nem is mindig főtt kaja.

2022. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Régen sem volt jellemző, a fiatal, egészséges embereket nem sikerült ránevelni a napi ötszöri étkezésre, pedig a '70-es évek végén szervezetten is volt "egészséges étkezésre nevelési kísérlet".


A napi öt evést betartók többsége akkor, és most is többnyire az orvosi előírás miatt próbálja betartani azt.

Az inzulin rezisztensek, cukorbetegeknek fontos, és lényeges segítség, ha napi szinten, az előírt időben esznek.

2022. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom azért van Európában csak a dobogó második fokán Mo. elhízásban.
2022. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

#5#

Szerintem Európa többi országában sem elterjedt szokás a napi öt étkezés, a különbséget inkább az adja, hogy mit, és mennyit esznek.


Meglátásom szerint nem is az egészséges táplálkozás felé halad a világ, gyorséttermekben, nagyüzemi ételgyárakban készült adalékokkal, cukorral tele tömött kajáktól hízásnak indultak ott is, ahol a tradicionális étkezéssel kimagasló átlag életkort értek el (pl Japán)

2022. aug. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Én munkahelyen azt látom, hogy sokan a tízórait és uzsonnát összevonják és ebéd helyett eszik.
2022. aug. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ahogy sokaknál a reggeli összefolyik a tízóraival, ugyanúgy a vacsora is összefolyhat az uzsonnával. Magyarul korábban vacsorázunk, mint pár évtizeddel ezelőtt. Az okát igazából én sem tudom, talán ez is a felgyorsult életritmusunknak köszönhető
2022. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor volt népszokás az 5 étkezés amikor az átlagember 8-10 órát dolgozott a földeken vagy végzett más megterhelő fizikai munkát (a modernkor előtt más munka nem volt) amihez kellett a tápanyagbevitel. Manapság egy irodistának felesleges ennyit ennie, csak elhízni fog, így megfelelő a napi 3 étkezés.
2022. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: elhízni akkor fog, ha többet eszik, mint amennyit eléget. Napi 3 étkezés mellett is lehet hízni, és lehet 5 étkezés mellett fogyni is.

Én pl. napi 5x eszem keveset, az uzsonnára is azért van "szükségem", mert délutánonként járok edzeni és egy-egy banánt vagy müzliszeletet megeszek előtte, hogy legyen energiám.

2022. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!