Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kolisként hogyan egyek olcsón,...

Kolisként hogyan egyek olcsón, de mégis kiadósan?

Figyelt kérdés

Orvos szerint nagyon sovány vagyok és ezért azt javasolta egyek minél többször és minél többet, nehogy tovább fogyjak. Egészségügyi probléma miatt sajnos nehezen szívódnak fel a tápanyagok a szervezetemben, így ehhez nekem az átlagnál is többet kéne ennem. Csakhogy ez baromi drága mostanság.


Mégis mit tudnék kolisként kajálni, ami olcsó, de eléggé laktató és tápláló? Azt néztem, hogyha főtt ételt vásárolok szinte bárhol, akkor majdnem 2000 forintom is elmegy egy alkalommal. Márpedig az elég sok, de azért péksüteményeken meg felvágottakon nem élhetek egész félévben. Főzni nem nagyon tudok sajnos, a rántotta a legkomolyabb étel, amit eltudok készíteni. Szerintetek hogy oldjam meg olcsón a kajálást? Pesten vagyok egyébként kolis, ha ez segít valamit.



2022. aug. 30. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne kész ételt akarj venni, hanem alapanyagokat és fözz amgadnak
2022. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

"Főzni nem nagyon tudok sajnos"


Akkor itt az ideje megtanulni.

2022. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2022. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Márpedig, még mindig a főzés a legolcsóbb étkezés és az is fog maradni!

Olyan nincs, hogy valaki nem tud főzni! Maximum lusta nekiállni...

A legegyszerűbb ételeket bárki meg tudja csinálni! Főzelékek, főtt rizs, krumplipüré, petrezselymes krumpli. Ezekhez a legegyszerűbb az egybefasírt darált húsból, rántott csirkemell, tejszínes - gombás csirke, pörkölt csirkehúsból vagy disznóhúsból. Még sorolhatnám a rengeteg egyszerű ételt!

Ráadásul, rengeteg főzős oldal van ahol lépésről lépésre leírják az egész receptet, gyakran videóval is!

Ne legyél lusta! Tessék megemberelni magadat! Én is magamra főzök férfi létemre!

Mindig megfőzök jó nagy adagot, ami vagy 4 napig elég!

2022. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Amikor hazamész, akkor állj oda a szüleid mellé, és segíts főzni, nyilván fognak neked csomagolni is. Ha kapsz egy adag pörköltet, sült húst, már nem olyan nagy ördöngősség kifőzni tésztát, vagy krumplit mellé az elején sem. Egy főzeléket, paprikás krumplit összedobni 1/2 óra.

Biztos van 10 családi receptetek, amit egyszerű elkészíteni, ennyivel egy hónapig is elvagy.

Miket szeretsz enni?

2022. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Hacsak nem ertelmi fogyatekos vagy, nem lehet kifogas az, hogy nem tudsz fozni. Millio plusz egy video es recept van a neten, a mai vilagban csak az nem tud megtanulni, aki nem akar vagy akinek van valamilyen mentalis esetleg fizikai problemaja, ami akadalyozza.


En se vagyok egy konyhatunder no letemre, en se tudtam fozni, amikor elkoltoztem otthonrol, es manapsag se csinalok oriasi vasarnapi ebedeket meg tobbfogasos menuket, de fozok, mert muszaj, csak igy lehet sporolni.

En bevallom, hogy amugy ugy gyulolom az egeszet, ahogy van, de nem rendelhetek minden egyes nap, igy muszaj :D

2022. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi, jól mondják! Főzz! A legalapabb recept is fenn van neten! Levesbetétektől a rántásig mindenre rá lehet keresni! :)

Én 30 évesen nőként még mindig előkapom. Legutóbb nudli készült. Nem ciki megkérni valakit, hogy tanítson vagy hogy nézheted-e hogyan kell!

2022. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyszeru kajakat barki megtud csinalni. Multkor lattam egy vidit ahol egy majom fozott 😀
2022. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

A barátnőm 16 éves fia egy nagycsaládi négyfogásos menüt megfőzött.... NEM szakácstanuló, hanem fizika tagozatra jár amúgy gimibe...


Aki olvasni tud, az főzni is megtanul. :)

2022. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Én tudok és szeretek főzni, de egy kolis teakonyhában én se bűvészkednék vele. :D


Van facen a "kolis vagyok, azt még megenném" (Vagy valami ilyesmi neve van) csoport, ott a sok poén mellett vannak azért konkrét tippek is.


Én a dm készkajáit szeretem, nincsenek teletömve "mindmeghalós" összetevőkkel és elég laktatóak. Sokszor veszek azt melóba amikor nem volt kedvem/időm főzni előző nap.

A konzerves egytálételek a legjobbak szerintem.

2022. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!