Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez melyik Horváth Ilona sütemény?

Ez melyik Horváth Ilona sütemény?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem egy munkatársammal, mesélte ,h sütött egy nagyon finom süteményt egy régi Horváth Ilona szakácskönyvből, de azóta lecserélte a könyvet, amiben nincs ez a recept benne, szeretném kipróbálni.

Csinált egy zsìros tészta szerűt, félbe vágta. Az egyiket kinyújtotta alulra tette erre ráment egy kakaó tészta, majd a zsìros tészta másik fele. Nem krémes volt a tészta vagy hasonló, hanem 3 tészta egybe sütve. Valami kakaós volt a neve, de nem tudja a pontos nevét.

Előre is Köszönöm!



2022. szept. 5. 19:37
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
41%
18-as, ez se CSAK tészta amit a kérdező keres.
2022. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
93%
21. pont az előbb volt róla szó, hogy a kérdező is csak hallomásból ismeri a receptet. Ugyanis eléggé hihetetlen tűnik hogy három tésztaréteget minden nélkül csak úgy egymásra pakoljanak. Tehát simán lehet valami lekváros dolog a rétegek között, ami elsőre fel sem tűnhetett annak a bizonyos ismerősnek.
2022. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
87%
Oké, most nézem hogy a kérdező ismerőse sütötte, de ettől még simán fennállhat a "homályos emlékezet" esélye
2022. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen! :)


Bocsánat, h elvoltam "tűnve", de dolgozom/ dolgoztam, tegnap egésznap továbbképzésén voltam...

Nekem hallomásból megtetszett a sütemény, probáltam először zsìros tésztára rákeresni, de nem jártam sikerrel.


Ezután jött az ötlet h hát, ha valaki ismeri innen a receptet.

Elvileg az volt régen az egyik ajándéka, illetve az első szakács könyve, emiatt emlékszik a Horváth Ilona könyvre de én mérget nem tudnék rá venni.

Megmutatom a receptet a kollégának hát, ha megismeri.

2022. szept. 6. 13:11
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
24. Nem rémlik hogy a kolléga említett volna egy süteménynevet? Mert így tényleg csak "sötétben tapogatódzunk".
2022. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Kakaós béles szerinte vagy valami hasonló, de tuti Kakaós:)


Nem gondoltam, h ennyire felcsigázom az embereket, ezzel a kérdéssel.

Aki ìrta a pletykát, h ahhoz hasonló valóban. De amikor a kérdést kiìrtam még mellettem ült este, hogy tutira jó információk szerepeljenek a kérdésben, ne hülyeségeket ìrjak.


A zsìros tészta meg, ahogy ìrták egy zsìrral készült tészta. Van pár féle variáció, mint ahogy kb. Semmihez sincs egy egységes recept, ami minden háznál ugyanúgy készül :)

Mindenkinek megy a zöld kész, amiért probál segìteni!

2022. szept. 6. 15:45
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha a recept valóban szkácskönyvből volt meg, és valóban próbálod megtalálni azt, érdemes lenne bemenni egy jobb könyvtárba.
2022. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

26. Én nagy hírtelen is csak valami hasonlót találtam, tehát már én is is azon vagyok hogy valahol félrecsúszott az információ.


[link]

2022. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%

IDöközben a régi szakácskönyveimben keresgéltem és a Pelle Józsefné által összegyüjtött süteményreceptek között találtam a következöt, ami akár passzolhatna is a kérdéshez.


Kakaós szelet

Tészta:

15 dkg zsír 30 dkg liszt - elmorzsolni, 2 tojás sárgája, 1 ek bor 1 ek cukor - összedolgozni, esetleg még 1 ek bort tenni hozzá, ha kell, két részre osztani és külön kinyújtani.

Töltelék: 3 tojás sárgáját, 20 dkg cukorra, és 1 dl borral sürüre fözni (szerintem göz fölött, ez nincs a receptben), ha forró 10 dkg vajat, 12 dkg darált diót és 5 ek kakaóport belekeverni, ha kicsit lehült, a 3 tojás habját óvatosan beleforgazni.

A tepisbe tenni az elsö tésztalapot, erre a kihült tölteléket, a második tésztát és megsütni.


Nem tudom, ez lehet-e a keresett recept, de minden esetre jónak tünik.

2022. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
84%
28-as: most nézem, amit linkeltél, az nagyon hasonló, mint amit beírtam.
2022. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!