Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Zöld tea egy bögrébe két filter?

Zöld tea egy bögrébe két filter?

Figyelt kérdés
Ugye alapból zöld teánál 2 deci vízhez ajánlanak 1 db filtert. Abban az esetben ha a 2 deci vízbe 2 db filtert rakok, jár bármiféle hátránnyal vagy hatékonyság csökkenéssel? Vagy azonos hatású lesz mintha 2X2 deci, 1-1 filteres normál teát innék meg? Szeretnék némi időt spórolni, azért is innám így duplázva a teát, 2 külön adag elkészítése helyett.

#tea #filter #zöld tea #dupla #erős zöldtea
2022. nov. 8. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem annyira értem, milyen hatást vársz egy bögre teától?
2022. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Általános zöld tea hatást, természetesen. Koffein és L-theanin. Kellemes és szeretem.

A kérdés arra vonatkozna hogy ne egymás után kelljen kétszer megcsinálni a teát, hanem hogy mi van ha egybe iszom meg a 2 deci vízzel. Vagy vegyek nagyobb bögrét és 4 decibe kellene, ha 2 filter?

2022. nov. 8. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 4 decibe a két filtert. Szerintem. Nagyon erős lenne a 2 decibe a 2 adag.
2022. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy kicsit túlgondolod ezt a dolgot.
2022. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazi tea gourme legyél és szálas teából csináld.
2022. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

#5

Ne ajánlgass neki ilyet, mert aztán a következő kérdés az lesz, hogy 1dl vízhez hány teaszálat rakjon...

2022. nov. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 ismerem a szálas teát, valóban finomabb és minőségibb. Viszont pont az ár érték és főleg idő arány miatt kötöttem ki végül a filtereseknél. A kérdésem is ezért született meg, időspórolás végett. 2 adag helyett 1 adagba elkészíteni duplán.


#6 kicsit meglepett hogy a rosszindulatú beszólogató gyökerek már az ilyen nyugodt és semleges, ételes témakörökben is ott vannak. Mennyire kell ehhez nyomorult életűnek lenni vajon, hogy még ezekbe a békés témákba is áthozza valaki az ilyet? A kérdés költői volt, nem kell rá válaszolnod, sőt nyugodtan el is lehet kotródni innen.

2022. nov. 9. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A zöld tea elkészítése a legidőigényesebb.


Ez egy szertartás.


Mindig szálas teát válassz, abban biztos, hogy csak tea van, semmi más. Ehhez szükség lesz még egy szűrőre is, amibe a leveleket helyezed. Bögrénként, tehát 2,5 deciliterenként, 1 teáskanálnyit kell beletenni.


Fontos, hogy a víz, amivel a zöld tea készül, ne legyen magasabb hőmérsékletű 80 fokosnál. Tehát ne forrald fel a vizet teljesen, vagy ha mégis felforrt, várj néhány percet, míg kissé lehűl, és csak aztán öntsd a teára. Ne lobogó vízzel öntsd le a teát, ennyi a kulcs.


Hagyd állni fél percig, majd további félpercenként kóstold meg, hogy mennyire erős. Van, aki gyengébben, van, aki erősebben szereti, a lényeg, hogy nem szabad túl sokáig állni hagyni.

2022. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Két filtert inkább 4 dl vízbe.

Én nem szoktam sajnálni magamtól azt a pár percet, hogy egy jó zöld teát igyak, aminek ki használjam a szervezetre gyakorolt pozitív hatásait.

A filteres teákban sajnos nagyon silány minőségű teafű őrleményeket tesznek, ráadásul maga a filtert klórral fehérítik.

Reggel éhgyomorra szoktam fogyasztani japán szálas zöld teát, 2 percig áztatni 80fokos vízzel ,majd le szűrni.

2022. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos és értékes válaszokat! Újra fogom gondolni a filteres tea kérdéskört, lehet hogy váltok én is inkább a szálasra.

Akkor a 2 adagot 2 decibe verziónál az íze és erőssége lesz simán több és azért nem ajánlott, vagy pedig a hatóanyag is kevésbé tud kioldódni, ha 4 deci helyett csak 2 deci?

2022. nov. 9. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!