Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megkülömböztetni...

Hogyan lehet megkülömböztetni az igazi magyar fokhagymát a kinaitól?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én az illatáról ismerem fel. A magyarnak érződik az egész fokhagymán a jellegzetes illat, a kínainak sosem érzem, és az íze sem olyan intenzív. Sikerült már olyat vennem, és nem volt íze, csak ha 2x annyit használtam fel. Én azóta megszagolom, mielőtt megvenném.
2010. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kinai hatalmas, tökéletes formájú. A magyar kicsi, formátlan, néhol hibás, vannak benne kisebb nagyobb darabok.Csak magyart vegyél, az kilóra van ezer-ezerkétszáz ft körül van. A magyarból 3 gerezd ize intenzivebb, mint a a kinai egész fejnek. Meg ki tudja mivel van átitatva az a mű vacak.Általában azt nem is kilóra mérik, hanem 3 db-os hálóban pl.
2010. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
A magyar fokhagyma általában kisebb gerezdekből áll,és többől!Az íze erősebb,szinte csíp,és jobban érzed a klasszikus fokhagyma ízt!Nem véletlen,hogy jobbnak tartják a kínainál!
2010. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Az 1. vagyok, és kicsit vitatnám a méret különbséget. A fokhagymából a magyar is nagy fejű, ami még nem télálló. Az ősszel betakarított, télálló fokhagyma az apróbb fejű, kisebb girizdes. Amit nyáron veszünk, az nagy fejű, nagy girizdes, és attól lehet magyar. A télen vett nagyfejű, tuti kínai. Azt szaglászhatod, nincs illata.
2010. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Eddigiekhez hozzátenném még azt az egyszerű megoldást, hogy rá is van írva. Keresd a "gyártó" vagy "származási hely" szavakat.
2010. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!