Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi pénz...

Szerintetek mennyi pénz kihozni 1 hónapra a kaját, ami olyan normál szintű étkezést biztosít?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van az étkezésben makrók, ami alapján kéne étkezni. Pl testépítésben, a testtömeg szerint 1-2g fehérje / testsúly, de én nem erre a szintre gondolok, hanem a normál állapot.


80.000 Ft-ból reális lehet 1 főnek 80 kg körüli testsúllyal?


Nekem ami sok pénzt elvitt az utóbbi időben az az édesség, meg az üdítők. Ha ezeket elhagynám, akkor lehetne jóval csökkenteni?


Sajnos minden hónap végén elfogy a pénzem és szeretnék kicsit félrerakni, hogy biztonságban érezzem magam.


A borsófőzeléktől kezdve bármi egyszerűbb ételek jöhetnének tippnek még esetleg pluszban.


2023. júl. 23. 16:57
 1/5 anonim válasza:
70%
Nagy energiatartalmú ételeket fogyassz és komplementereket. PL chilis bab. A tésztákban sok a szénhidrát, a krumpli, rizs is jó alap. Rostdús ételektől nem leszel annyira éhes. Fehérjének az olcsó csirke is tökéletes, csak fűszerezés kérdése minden, de a tojás is jó. Olajos magvak is rendesen telítenek. Gyümölcsök szezonálisan a legolcsóbb a vitamin miatt kell. Liszttel lehet süríteni a leveseket, főzelékeket, az is sok kalória. 80 000 Ft rengeteg egy hónapra.
2023. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

80 ezer rengeteg, bőven ki lehet hozni kevesebből.


Ha reggelire kenyeret eszel, akkor próbáld ki a zabkását. Fél kilós csomagban veszel sajátmárkás aprószemű zabot. Én mondjuk 60 g zab+2 dl tejből főzöm (fél literes tálkában 2-3 perc a mikróban), neked lehet egy kicsit több. Aztán teszel bele fahéjas cukrot, esetleg fagyasztott gyümölcsöt ha sietsz (az gyorsan kihűti és már eheted is). Sokkal olcsóbb, mint ha a kenyérre alapoznál.


Ebédre főzöl, ha jól értem? Nézz körül a zacskóban, szárazon vásárolható hüvelyesek táján. Sárgaborsó, lencse, bab. Felhasználáskor a többszörösére duzzad, nagyon kiadós, és nagyon egészséges is, mert sok rost, fehérje és jó minőségű szénhidrát van benne.


Feltétnek hús helyett tojás mindenféle formában, rántott zöldségek (sütőben sütve, mondjuk inkább télen praktikus, ilyenkor nem szívesen melegítem a konyhát), falafel (a gyorsfagyasztott se drága), bundás kenyér (ezt se kell bő olajban sütni, én simán kiolajozott teflonserpenyőben sütöm), de húsból is ha mondjuk veszel csirkeszívet, megfőzöd levesnek, a hús pedig lehet feltét a főzelékhez. Tofut próbáld ki, én azt is szeretem. A szójakockát és egyéb extrudált szójacuccokat már kevésbé.


Édesség vásárlása helyett süss kekszet magad, vagy készíts kókuszgolyót stb. Sokkal olcsóbban kijön, mint a bolti.

2023. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszi szépen!


Teljesen magamra szeretnék főzni, szóval reggeli, ebédre vinni munkahelyre és vacsora.


Meg minimális gyümölcs mellé.

Kokuszgolyo nagyon király ötlet egyik kedvencem amúgy.


Köszi

2023. júl. 23. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
80 ezerböl böven meg lehet oldani, ha nem eszel közben szemetet, nem nassolsz, nem üdítöket meg alkoholt iszol, hanem vizet.
2023. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen magamra főzök, 68 kg lány, 80 ezret koltok havonta kajára

Viszont r3ngeteg zoldseget eszem, friss salátát. Ha csak a friss zöldséget elhagyom, akkor 52 ezerre jonnek ki


Edes cuccokat, uditoket alig veszek. Mindig magamra fozok

2023. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!