Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ananasz a pizzan ... szentsegt...

Ananasz a pizzan ... szentsegtöres ... de miert?

Figyelt kérdés

En bevallom szerintem nem rossz ... megeszem a Frutti di maresat is meg minden elfogadottat ... ;) de nem ertem miert ekkora "no go" a Hawaii Pizza az olaszoknal?


Onnan jött a kerdes hogy van egy olasz osztalytarsam aki meselte ez abszoluz szentsegtöres (ugyanugy mint a ketchup a pizzara vagy tesztara)


Kapcsolodoan ehhez, nekünk magyaroknak is vannak ilyen hepjeink? Pl. zsiros kenyer csak feher kenyeren vagy nemtudom...


köszönöm


jan. 4. 11:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Nen az.


Aki ilyenen felb*a magát, azt nem tudom, hogy sajnáljam, vagy irigyeljem, hogy ennyire nincs más gondja.

jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
Amiért banánt, narancsot, citromot, meggyet, körtét, almát, barackot és semmilyen más gyümölcsöt nem szokás a pizzára rakni. Az olaszok számára az ananász olyan, mintha a gulyáslevest csirkehússal csinálnák. Abszurd és kerülendő.
jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
ahhh ok. köszi jo pelda
jan. 4. 11:21
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Valaki kitalálta, elterjesztette, és a sok social media függő megy a tömeg után és mondja, hogy jajj mekkora szentségtörés... Ugyanez azzal, hogy a tejet vagy a müzlit öntöd-e először. Miért is baj, ha én a tejet? Nem akarom, hogy elázzon teljesen a müzli. Az ananász jó a pizzán, bár ritkán eszem. Szeretem a popzenét és a romkom a kedvenc műfajom. Rendelek Sheinről, hiába környezetszennyező. Van egy csomó ilyen népszerűtlen véleményem, amit néhány gyökér miatt szégyellnem kéne, de nem fogom.


És tényleg képesek emberek ilyeneken fennakadni... Tinderen is írja a srác, hogy nagyon fontos kérdése van, ezen múlik a kapcsolatunk jövője, az epret por vagy kristálycukorral eszem. Írtam, hogy semmilyennel. Ghostolt.

jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Jó példa lenne, ha pizzát szinte csak Olaszországban csinálnának. De egyrészt már náluk is vannak nagy eltérések. Másrészt alapvető eltérések vannak az amerikai és az olasz pizza között, és mára a pizza gyakorlatilag a globalizáció terméke. Az itthon leginkább árult kínai ételnek is megvannak a helyi sajátosságai.


Megjegyzem, ismertem embert, aki csirkéből csinálta a gulyást, gulyáskrém hozzáadásával.

jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
4. vagyok. Én jobban szeretem a gulyáslevest csirkéből és pulykából :) Nem abszurd, nem kerülendő, telibe szarom, hogy mit találtak ki régen, hogy hogy kell csinálni, ennyi erővel cukormentes sütit se egyél, mert az eredeti sütiben van cukor. Ez a ketchup dolog meg... én erről tudok azért kérek mindig paradicsomszószt olasz éttermekben, mert azzal elvileg nincs bajuk. Olaszországban még nem jártam, de ha esetleg olyan dolgot kérek, ami nekik szentségtörés és emiatt kib.asznak az étteremből, akkor ők az idegbeteg állatok, nem én vagyok a rossz :D
jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Akinek annyira alacsonyan van az ingerküszöbe, akit ilyesmi felhúz, az meg is érdemli. Én alapvetően nem szeretem a pizzát, csak a Hawaiit tudom megenni, na vannak emberek, akik már azért megfulladnak a dühtől, mert nem szeretem a pizzát. 🤣 Közük amúgy? 🤣
jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

Népligeti terepfutó szaküzletünkben segítünk a számodra leginkább megfelelő cipő kiválasztásában. Szívesen megosztjuk veled tapasztalatainkat is.



A ketchup és az ananász között van különbség. Egy olasz étterem tulajdonostól idézek: Miért kérnek a magyarok konzervet a pizzára, amikor ott van a friss!

Az olasz paradicsom alapú mártás nem ketchup. Más a készítési módja, más összetevők. A töltött paprika és a lecsós hús sem felcserélhető, pedig alapvetően ugyanazon anyagokból készül.

Az ananász nem őshonos náluk. Egyébként a pizza őstörténetében a maradék kenyértészta felhasználása szerepel. Akárcsak nálunk is szokásos lepénykenyereknél. És tájegységenként, koronként az tettek rá, ami éppen adódott. Volt úgy, hogy semmit.

jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy internetes mém, a sok hülye meg majmolja. Az emberiség nagy részének az égvilágon semmi baja sincs vele, az olaszok többségének sem.
jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%
8. vagyok. Bocs, véletlenül benn maradt idegen szöveg az elején.
jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!