Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Árulhatnak-e olyan terméket a...

Árulhatnak-e olyan terméket a boltok amin már lejárt a minőségét megőrzi dátum?

Figyelt kérdés
Kapszulás kávé a szóban forgó termék, és azért érdeklődnék, mivel vettem egy dobozzal, viszont nem néztem meg csak itthon, hogy bizony a minőségét megőrzi dátum 2023. Október 31., tudom, hogy a minőségét megőrzi és a fogyasztható nem egy és ugyanaz, ezért tenném fel a kérdést.

márc. 28. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem árulhat.
márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az szép, egy majdnem fél éve lejárt terméket árulni. De amúgy nem, nem árulhat, valószínűleg nem vették észre a dátumot rajta.
márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem árulhat, de azért sok helyen megteszik. Nálunk pl pont egy Coop az, ahol az akciós kosárba szinte csak lejárt dolgot tesznek. Pl ma a cherry coke volt kitéve 250ért, de januárban lejárt.
márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem árulhat. Hatalmas büntetés járhat érte, így nem is szoktak nagyon kockáztatni.
márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg nem, de pl. a Tesco rendszeresen megcsinálja.
márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelmi forgalomba hozni, eladni tilos.

Lehet fogyasztható, minőségromlás sem tapasztalható, de akkor is tilos kereskedelmi forgalomban árulni, viszont minden további nélkül adományozható (pl segélyszervezetek számára)

Az ilyen termékek forgalmazásáért komoly büntetéseket is kiszabhatnak, a bolt üzemeltetői nem egyformán állnak hozzá ahhoz sem.


Régebben pl volt egy kis bolt, ahol nem tömegesen, de előfordult egy-egy régi termék.

Ennek oka az volt, hogy ritkán volt leltározás, a polcokat folyamatosan töltötték fel, és megtörtént, hogy ott maradt egy régebbi, lejárt dátumú termék. Nem tömegesen, de előfordult, viszont, ha a vevő olyat talált, és szóvá tette, azt odaadták neki ingyen, és megköszönték, hogy szólt, még azt sem titkolva, hogy ezért meg is büntethetik a boltot.

A történethez hozzá tartozik, hogy ez egy kis mezőgazdasági bolt volt, ahol kutyasamponokkal, vetőmagokkal, és hasonló termékekkel fordult elő, hogy azok forgalombahozhatósági dátuma lejárt. (a kérdés lényegén ez sem változtat, tilos eladni, ha lejárt)

márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :) valamelyik nap vissza fogom hozzájuk vinni, mert azért nem párnapos lejárásról van szó, és ez szerintem pofátlanság. A bolt is olyan amilyen, csak azért szoktam betérni, mert vannak náluk olyan dolgok amiket máshol nem nagyon kapni. Egy kínai tulajdonosú üzletről van szó egyébként, ha ez valamennyire magyarázza a dolgokat :D
márc. 28. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül, ha látsz még ilyeneket, gyanítható, hogy direkt hagyták kint.
márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!