Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretitek az almát mint...

Szeretitek az almát mint gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Én sem szeretem, és szerintem ezt a gyümölcsöt szeretik az emberek legkevésbé.

ápr. 20. 15:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Roskadoznak a banántól is, ez nem releváns.
ápr. 20. 17:21
 12/23 anonim ***** válasza:
Azt is szeretik. Meg a barackot is (stb.). Ami éppen elfogadható áron van.
ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az almától roskadozást nyilván úgy értette a válaszoló, hogy általában jóval nagyobb mennyiség és választék is található almából. Ez pedig elég releváns, hisz eszükben sem lenne a banán mennyiségének sokszorosát rendelni olyasvalamiből, amit nem vesznek az emberek sokszoros mennyiségben.
ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokszor eszem, egyszer-egyszer van hogy megkívánom, de én jobban szeretem a “piros gyümölcsöket” (cseresznye, eper, málna, ribizli stb)
ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Pedig a cukromnak pont jót tenne a savanykás alma. A körtét szeretem.
ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
34%
Az alma a legnépszerűbb gyümölcs a világon. Pont. Ezen nincs mit beszélgetni.
ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%
16. Igazad van, de nem ez a kérdés.
ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nyersen nem, mert felb...a a gyomorsavamat és hányingerem lesz, vagy hányok is.


Párolva, kompótnak, hús mellé, pürének, de vicces, mert még lereszelve is nagyon szertem.

ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Aa, épp akkor csináltam párolt reszelt almát mikor kiírtad a kérdést. Palacsintához tölteléknek, jó fahájasan, kis cukorral.


Amúgy alapvetően a lágy édes almákat szeretem, pl golden. Felszelve szeretem enni, héjával.


De nyilván a granny smith is ellenálhatatlan, imádom, hogy olyan friss, roppanós, üdítő. Ebbe a legjobb beleharapni, akkorákat roppan.

ápr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A boltit nem nagyon szeretem. Mivel pár éve rászoktak a nagytermelők, hogy a szedési érettség előtt szednek le mindent, hogy tovább el tudják tartani, és kevésbé legyen sérülékeny. (Szedési érettség: az az állapot, amikor az utóérő gyümölcsök már többé-kevésbé leszedve is el tudják érni a fogyasztási érettséget.)

Nyáron ezért a multik csupa olyan szilvát és barackot árulnak, ami hazahozva se fog ehetővé érni, csak megfonnyad az asztalon, de ugyanolyan éretlen marad.

Ugyanez van az almával is: kicsit almához hasonló íze van, kemény, nagy víztartalmú, de nem tudja azt, amit egy rendes almának kellene.

Piacon, őstermelőknél előfordulhat még jó ízű alma. Bár ott meg már nagyjából vége a szezonnak, mert a kellő állapotban leszedett alma így április végére, május elejére már túlérik, ha nem elég profi a hűtőház. (A saját termésű almával is ez a probléma, mivel nekem sincs hűtőházam, mint ahogy másnak se, és bár januárig százszor különb és zamatosabb a saját almám, mint a bolti, de mostanra az is túlért. Kb. március elejére leromlott a minősége a bolti alma szintjére, csak nem az éretlenség vele a gond, hanem a túlérettség.)

ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!