Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon van burek? Ha...

Magyarországon van burek? Ha meg van, akkor hogy hívják? Tuti nem burek a neve, mert ott minden le van fordítva!

Figyelt kérdés
Egyáltalán tudja valaki, hogy mi az a burek? XD Azt úgy képzeljétek el, hogy olyan népszerű kaja itt, mint Mo-n a Meki, vagy Burgerking. Sőt, a Lazannyés és a húsosgombás finomabb is. :)
2010. nov. 2. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha ez a török börek akar lenni más néven, akkor az Istanbul étteremben van, a Szerájban is, de adok linket török kajáldákról, itt keresgélj :)

[link]


(a szerájban marha jó amúgy :))

2010. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Meg fogsz lepődni: van. Ami még megdöbbentőbb, a bureket itt is bureknek hívják. Sosem hallottam még, hogy az ételek nevét lefordítanák, a hamburger hamburger, a gyros gyros, a pizza pizza, és így tovább. Hol élsz? Jártál már egyáltalán Magyarországon? Meki, és Burgerking nevű kaja nincs, azok gyorséttermek, nem népszerűbbek, mint máshol. A lazannyét meg nem tudom értelmezni. A lasagne-re gondolsz? Az egy olasz tésztaétel. Kétlem, hogy beledarálnák a burekbe.
2010. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy minden török büfében kapható, csak itt a Körút környékén legalább 50 helyen. (Bp)
2010. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Burek magyarul is.
2010. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a pékségekben is kapni, és burek a neve.
2010. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hát kedves második válaszoló meg fogsz lepődni, de én azt mondom, hogy te h*lye vagy! A Meki-n meg a Burgerking-en azt értettem, hogy amiket ott lehet kapni, az mind 0.

Hát ha nem érted a lazannyét, akk az már a te bajod. És nem a tésztaételt darálják a burekbe te idióta, hanem az egy húsos paradicsomos massza fűszerekkel, és azzal van megtöltve a burek. Igen, számtalanszor voltam Magyarban, de még sehol nem találkoztam burekkel. Sőt, Pesten volt olyan pékség is, ahol még nem is hallottak burekről! Nemmondom, van ám ott kúltúra....:-S A többieknek pedig megköszönném a válaszukat.

2010. nov. 2. 09:46
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
A kultúra ott van, ahol ezt a szót kúltúrának írják, ahol még leírni sem tudják a lasagnet, nemhogy tudnák, hogy mi az, ahol egy összetett mondat leírása nem megy minimum hat hiba nélkül, ahol tahóként nekiállnak idiótázni egy normális válaszra, ahol azt hiszik, hogy Magyarországon át vannak nevezve az ételek, mert itt járva nem tudják elolvasni, és értelmezni, ahol azt hiszik, hogy mert nekik újdonság a burek, akkor már mindenkinek az. Megnézném, hogy nálatok egy átlagos pékségben milyen választék van nemzetközi ételekből, vagy ezekről hallott-e az eladó.
2010. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%
Senkinek sincs igaza, a legjobb a mákos rétes ;)
2010. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tudod, most jóba kötöttél bele! Kifogtál egy cápát öcsém! Az én helyesírásommal nincs semmi kivetnivaló, igaz, hogy most nem szántam rá kellő figyelmet úgy gondolván, hogy talán nem vagy olyan hülye, hogy ne értenéd meg a mondanivalómat. De tévedtem. Milyen nemzeti ételekről hadoválsz te itt össze-vissza? Ami pékségben kapható, az semmiféleképp nem nevezhető nemzeti ételnek. Nézz utána az idegen szavak szótárában, ha nem vagy tisztában a szó jelentésével. Nemzeti étel a töltöttkáposzta, nem a hambi! És mivel paraszt vagy, és erővel próbálnád bizonygatni igazadat, akkor ismét el kell hogy keserítselek, mivel szerbül a te lasagnéd(ami mellesleg mondtam már hogy nem az a tésztaétel, amiről te ugatsz) lazanje, és a magyar helyesírás szerint létezik olyan hogy lazannye, akkor nekem itt ne pattogj, hanem művelődj inkább. Én a ti kultúrátokról mindent tudok, te a miénkről faszt sem, úgyhogy megkérnélek, hogy vegyél vissza a hangnemből. Köszönöm!
2010. nov. 2. 14:24
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Igen, jóba, mert minél többet írsz, annál többet lehet rajtad röhögni. :)


1. Nem nemzeti, hanem nemzetközi ételt írtam. Egyik sem idegen szó, az idegen szavak szótárában idegen - nem magyar - kifejezések vannak magyarra fordítva.

2. Pékségekben kapható nemzeti étel, nem csak Magyarországon, hanem Szerbiában is. Nemzetközi is, mint például a pizza.

3. A hamburger nemzeti étel, már amennyiben az USA nemzetnek számít. Ha szerinted nem is, mindenki más szerint igen.

4. A magyar helyesírás szerint nem létezik lazannye. Attól még, hogy egy-két primitív lény nem tudja leírni, az akkor is lasagne, hiába tombolsz. Szerbül pedig a lasanje. Akár szerbül, akár olaszul írod akkor is tésztaétel, tök mindegy, hogy te mit értesz alatta. A gyümöcslevest hiába hívod sóletnek, mert felétek a tanyán így szokás, az attól még mindenki másnak gyümölcsleves marad.

4. Miből gondolod, hogy nem tudok semmit a kultúrátokról? Tőlem áttérhetünk a szerb kortárs képzőművészetre, és irodalomra is. Vagy legyen a magyar, mert te arról mindent tudsz? :)


Ja, és csak kiegészítésként: nem vagyok az öcséd, mert nő vagyok, paraszti származású pedig még úgy sem. Ha még egyszer erre jársz, a kultúránk részeként sajátítsd el, hogy milyen hangnemben illik másokkal beszélni. Sok sikert hozzá. Most folytathatod az okoskodást, csak magad égeted.

2010. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!