Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fűszerpaprikát mivel lehet...

Fűszerpaprikát mivel lehet szinezni, hogy kicsit szebb piros szine legyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
gyönyörű szép paprikánk lett idén, kb 50 kiló...a családban lesz elajándékozva.. az utolsó szedés azonban eléggé kényszerérlelt lett, emiatt a szine sem az igazi.izre semmi baja, de fakó lett...ez kb 2 kilónyi...saját részre megtartanám, ha tudnám mivel szinezhető,hogy ne legyen káros az egészségre.tudtok ilyen ételfestéket?ami ráadásul por állagú ugyebár..
2010. nov. 4. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 kg olyan kevés mennyiség, hogy használd olyan ételbe, ami nem kivánja annyira a pirosságot. Vagy keverd a saját nagyon piros paprikáddal. Én évek óta Kalocsáról veszem a paprikát, gyönyörű. Ha megtudnám, hogy bármivel is szinezik soha többet nem kellene.
2010. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bénabéla11 ***** válasza:
vagy keverd bele a többibe, vagy ne szinezd már...miért olyan fontos az hogy erősebb szine legyen...az egészség a fontosabb az ételszinezők pedig nem egészségesek...legyen az bármilyen jóminőségű
2010. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A magot nem kell beledarälni. Egyebkent meg semmivel sem szinezzuk a paprikat...., szegeny szuleim ha hallanak ezt.... ha kesoi paprikank volt, akkor egy kicsit szintelenebb lett, nem nagy ugy.
2010. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
okés...köszi...nem tudom keverni mert a többi már le van csomagolva,ajándék lesz karácsonyra...én majd kevésbé piros kajákat eszek...
2010. nov. 4. 22:31
 5/5 anonim válasza:
A nagyanyám is anyám is a magból is darált a paprikába,mert attól lett szebb a színe,mert a mag olajos.Ételfesték a paprikába még csak az hiányozna.
2010. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!