Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi legyen az esküvői menü?...

Mi legyen az esküvői menü? Egyéb javaslatok?

Figyelt kérdés
Nem leszünk olyan sokan és hogy jócskán lefaragjak a kaja költségéből, arra gondoltam, hogy svédasztalos legyen. Révén, hogy nem leszünk olyan sokan. Mellesleg fatálakra gondoltam!
2009. jan. 8. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha svédasztalos lesz, akkor gondolom, levest nem akartok. Nem tudom, jó ötlet-e egyébként, azért egy lagzinak vannak hagyományai, és vannak olyan ételek, amiket mindenki szeret, ezeket érdemes felszolgálni, mert hiába akarsz valami különlegeset, biztos lesznek többen, akik idegenkednek tőle. Én biztos, hogy húslevest, rántott húst, töltött káposztát, sült húst, ilyesmit adnék a vendégeknek.

Remélem, nem haragszol meg, de az a véleményem, ha már lagzit tartassz, illik rendesen megvendégelni a rokonaitokat, barátokat, szerintem nem illik ezen spórolni.

Mi voltunk olyan nagyon "spórolós" lagzin pár éve, hát mit mondjak... a mai napig erről pletykálnak többen is. Elég ciki volt :)

2009. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy nem sokan lennénk, úgy 20-25-en.
2009. jan. 8. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a 25 fo az nem is keves. Nem fogsz olcsobban kijonni a hidegtalakkal ugy, hogy mindenki jol is lakjon. A 25 fo tenyleg nem keves annyira, mint amennyire annak irod.

Azt gondoltam 12 korul lesztek, amikor eloszor elolvastam a kerdesedet.

Persze, mindenki sajat maga donti el, hogy mit szeretne, igazabol ugyis ti dontetek majd. De szamold ossze hogy kb. mennyibol jon ki a hidegtalas, es mennyibol a rendes kaja.

Hidegtalasnal mindenfele letezo salatakat, hideg szalamit, husokat szoktak felszolgalni.

Mondjuk egyfajta leves igy is lehet.

En egyszer Nemetorszagban voltam egy ilyen lagzin, ott pedig az etelek nagy reszet a vendegek hordtak ossze. A par csak az italokat fizette.

Mivel a vendegek mindenfelet hoztak, nagyon sokfele etel volt.

2009. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A következő a helyzet még. Mivel vidéken tartjuk meg,ezért több lesz az én vendégem, mint a páromé. Neki kb 5-10 vendége lesz, a többi az enyém.

Lévén hogy Debrecenből jön az a pár ember, akkor is tekintettel kell lennem a távolságra, amit megtesznek. Ezért találtam ki azt, hogy svédasztalos legyen, így mindenki még aznap hazaér és tud pihenni is.

2009. jan. 8. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem olcsobban kijön.


én németországba élek, és itt tavaly 5 partyn voltunk.

volt szülinap, esküvö, évfordulo, minden. mindenhol ugyan az volt a forgató könyv. egy helyet béreltek, amiben a takarítás is benne voplt a díjban. egy catering serviz hozta a kaját, melegítökön. 3-kor kávé sütivel, 7-8 körül jött az ebéd. volt ahol volt külön felszolgáló aki segített adagolni hozott üccsit. volt leves is, meg minden. pl a párom unokatesója szemben ült velünk az egyik partyn ö pudinggal kezdte, aztán evett egykis csülköt és a végén lenyomta egy kis leveseel. furi volt.

amúgy nagyon jó volt. otthon viszont nicsenek hozzá szokva az emberek.


amúgy a tipikus, újházi csirkeleves, pörkölt, hortobágyi husos palacsinta,sültek, és éjfélkor a káposzta. aztán meg akár mi is lehet.

2009. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem jó ötlet a svédasztal! A pincérek is tutira örülni fognak neki, mert kevesebb a meló vele. Vendéglátós vagyok és nagyon színes, változatos svédasztalokat láttam már. A legmegszokottabb a hidegtálas salátákkal. De láttam már töltött káposztás, pörköltes asztalt is. Ezért találták ki a chavingeket / étel melegen tartókat /, hogy bármit fel lehessen szolgálni. Jó ötlet a sültek is. Vedd figyelembe, hogy a meghívottak milyen igényűek, mik az étkezési szokások, akár kérdezd meg őket, hogy minek örülnének, a jó vendéglátós mindent megold! Nincs olyan dolog, amit ne lehetne svédasztalosan megoldani. Grat!!!
2009. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aprósütiket se hagyjátok ki, én az utóbbi 1 évben 7 esküvőn voltam, ezekből 3-ból a lagzin is, aprósütit mindenhol tettek ki az asztalokra (pogácsák, nem krémes édes apróságok, mindig jól jön). :-)
2009. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Öcsém ballagásán voltunk 30-an kb. Ott hagyomásnyos ételek voltak.

Tyúkhúsleves csigatésztával

Töltött káposzta

Sültes tál:

Stefánia vagdalt

Sült csirkecomb

Rántott szelet

Petrezselymes burgonya

Rizi-bizi


Franciasaláta

Savanyúság


Asszem anyáéknak az egész italokkal együtt került 150 ezer forintba

2011. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!