Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az olcsóbb: otthon...

Melyik az olcsóbb: otthon főzni, vagy ételszállítótól rendelni (két személy részére)?

Figyelt kérdés

Egy heti menü 2 személy részére kb. 6-7000 FT/ hét.

Ez kicsit rosszul hangzik így, de ha beleszámolom, hogy ha otthon állítom elő a napi ebédet, akkor növekszik a gáz/villany/víz számlám stb. lehet, hogy már nem is sokkal olcsóbb (?)

Azt bele se számoltam, hogy mennyi időbe és saját fáradságba telik beszerezni, hazacipelni az alapanyagokat, előkészíteni aztán megfőzni, utána elmosogatni,elrámolni stb.... Ha az ezekre forditott időt valami munkával tölteném, lehet sokkal jobban járnék, olcsóbban kijönnék??


2009. jan. 27. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Két személyre mindenképp jobban megéri hordatni a kaját. Ha kevesebb hozzávalót is kell előkészíteni, a főzési/sütési idő ugyanannyi marad két személy esetén is, és elmegy a fél délelőttöd arra, hogy megegyetek két tányér ételt. A másik lehetőség, hogy főzöl hetente néhány alkalommal, és ugyanazt eszitek több napig, de az sem sokkal vonzóbb. Pénzben sem feltétlenül olcsóbb a főzés. Én évekig hordattam a kaját, két fajta ételt naponta, egyet ebédre, egyet vacsorára, sokkal olcsóbban kijöttem. Eleve ha az ember beszabadul egy üzletbe, nem csak azt veszi meg, ami tényleg szükséges. Így meg a sarki boltban vettem reggelire valót, a szupermarketeknek meg a közelébe sem mentem.
2009. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Én pl. szeretek enni és szeretek főzni is!

A rendelésnél az a jó, hogy mindig ugyan azt az ízt fogod érezni. Pöri-pöri nincs különbség!

A főzésnél, meg az, hogy olyan lesz az étel, amilyenre éppen kedvem van csinálni! Gusztusom szerinti!

Az étel szinte az egyetlen dolog a világon, amire időt KELL fordítani!

2009. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát én Pécsett élek ami egy elég drága város de hogy 6-7 ezer/hét/ két fő a rendelt kaja az azért durva. Mi is rendeljük mert a babánk még picike, így kettőnkre heti max. 2600 Ft a kaja igaz ez egy adag amit ketten eszünk meg. Hétvégén főzök. Tehát minden képp olcsóbb a rendelt kaja. De én azért néha főzök meleg vacsit esténként mert az itthoni kajánál nincs jobb és imádok is sütni, főzni csak a baba mellett nem igen van rá lehetőségem.
2009. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én heti egy-két alkalommal rendelek, amikor nincs időm este nekiállni másnapra főzni. Nem túl drága, csak az a gond, hogy elég sokszor csalódást okoz az íze vagy a minősége, és ilyenkor úgy gondolom, hogy jobb, ha magam főzök. Csak hát erre nem mindíg jut idő, és néha bele is fáradok, hogy amikor este 5 körül hazaérek, gyakorlatilag a főzésen kívül másra már nincs is időm.
2009. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire tudsz gazdaságosan főzni, vagy inkább pazarló vagy az alapanyagokkal. Lehet olcsón is kiadósat főzni, csak el kell találni jól, azt is, hogy mit hol veszel meg. Pesten drágább rendelni, mint főzni. Pl. ha töltött káposztát főzünk, azt egy egész hétig esszük (hacsak nem sikerül túl finomra), eláll, nem lesz semmi baja.
2009. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon soknak tűnik. Én már régóta nem rendelek, mert sokkal többe kerül, na meg rengeteget pocsékoltunk is, a rendelt kaja nagy része úgy sz.a.r ahogy van. Én sokféle helyről rendeltem egyik se volt 100% . Volt ,hogy az egész menü ment a szemétbe mert ehetetlen/felismerhetetlen volt. Ha nagyon nincs idő főzni akkor rendelek, de többet én nem csinálok belőle rendszert.
2009. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Otthon főzni olcsóbb, ha tudod hol kell beszerezni, hazaszállítani és csekély energiaráfordítással elkészíteni. Viszont, ha te mindezt tudod, akkor már rég nem otthon vagy, hanem egy cégnél a racionálással foglalkozol! :-)

Na a tréfát félre téve 2 személy részére komoly művészet lenne otthon gazdaságosan főzni. Javaslom az ételszállítót vagy a közeli étteremben a déli menüt! Az olcsóbb.

-illéspityu-

2009. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Igaz az utolsó hozzászóló tanácsa, a legközelebbi éttermi menü sokkal jobb , mint a kiszálítós műkaja!
2009. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha talalsz olyan etelszallitot, akivel megvagytok elegedve akkor rendeljetek.
2009. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ételszállítónak kifizeted az alapanyagokon kívül a benzint, gázt, villanyt, vizet + A SZAKÁCSOK, FUTÁROK STB. FIZETÉSÉT ÉS MÉG A CÉG TULAJDONOSÁNAK JÁRÓ PROFITOT IS! Szerintem főzni olcsóbb.
2009. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!