Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ízek és érzések magazinból...

Ízek és érzések magazinból próbáltátok a recepteket? Miért van az, hogy nekem 3-szor annyi időbe telik megfőzni őket, mit a recept írja?

Figyelt kérdés

Tegnap főztem halas ragut, azt írták, hogy addig főzzem, míg elfő a leve (annyi vizet kellett önteni rá, hogy ellepje - én még kevesebbet is tettem!). Nekem másfél óra alatt főtte el (fedő nélkül). Pedig 35 perc alatt kész kellett volna legyen a recept szerint.

De nem ez az egyetlen eset, amikor sokkal tovább tartott.

A recepteknél feltüntetett időben mi tartozik bele?


2011. ápr. 4. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még nem főztem abból a lapból, de más helyen már tapasztaltam ugyanezt. Nekem azt mondták, hogy a feltüntetett idő azt jelzi, hogy mennyi idő alatt lesz kész a már előkészített étel. Tehát amikor már sül/fő. Ha az előkészületekkel adják meg, akkor ált. azt oda is írják (legalábbis én már láttam olyat). Egyébként nekem teljesen mindegy, sose leszek annyi idő alatt kész vele, mint amit írnak, akkor pláne nem, ha előkészülettel együtt írják. Mindegy. A lényeg az, hogy finomat főzünk (te is és én is)
2011. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán rosszabb minőségű az alapanyagod, minden sütő más hőmérsékleten ég, az edény anyaga is számit amiben fözől, hogy használsz e láng elosztot...
2011. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csúcsminőségű villanytűzhelyen főzök, tefal edényben.


Mondjuk az alapanyag minőségében lehet valami. Jó minőségűt használok, ebben biztos vagyok, de tényleg lehet különbség pl. borsó és borsó között. De 1 órányi?

2011. ápr. 7. 09:40
 4/4 hanesz1 válasza:
Sziasztok! Ha valakinek megvan az ízek és érzések magazinból 2009-2011 között lapszáma azt megvenném tőle! kérlek jelentkezz 😊
2016. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!