Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan készül a hajtogatott...

Hogyan készül a hajtogatott élesztős leveles tészta?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy mostanában készítettem, de nem lett az az igazi leveles fajta:( szerintem az sem lehet mind1, hogy talán milyen lisztből készítjük...igazából ti milyen lisztet használtok pl. a sütikhez?
2011. máj. 22. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kelt és vajas tésztákhoz csak a félfogós búzaliszt jó.

Fontos az is,hogy a hajtogatás közben ne lisztezd nagyon a tésztát és gyorsan dolgozz vele,hogy ne melegedjen át.

Az előírt ideig pihentesd.

Sütés közben tégy a sütőbe egy tálkában vizet,hogy gőzös sütőben süljön.

2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igazából csak tippelni tudom, hogy milyen az a félfogós liszt, ez lenne a rétes liszt?:)
2011. máj. 22. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a rétesliszt az más,és csak a piskótához jó. A félfogós finomabb,mint a sima liszt. Mostanában nem mindig kapható. Ha nem kapsz,akkor a sima lisztből is süthetsz. De ne a Tesco-sat vedd,mert az nagyon vacak.
2011. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt a receptet szoktam alkalmazni,itt minden részletesen le van írva és még képek is vannak a készítés folyamatáról.Nekem ez a recept nagyon bevállt,pedig már nem egyet próbáltam ki előtte,de amiota rábukkantam erre,mindig így készítem és szerintem nagyon jó!

2011. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Besenyő barátom, ez bizony a rétestészta volt.
2011. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ismerem Andi konyháját, már ott is nézegettem recepteket, szerintem nagyon jó az az oldal:) Köszönöm a segitséget!! Utána néztem a fogós lisztnek, az a BF-55-s liszt, csak sajna nem lehet kapni...:(
2011. máj. 23. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!