Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a natúr joghurt...

Mi a különbség a natúr joghurt és a kefír között?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Más baktériumok kellenek az előállításához.
2009. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van különbség ha süteménybe írják? Ma muffint sütöttem és véletlenül natúr joghurt helyett kefírt vettem a boltban hozzá. Beleraktam, nem érzek különbséget, de csak van különbség ha már más a nevük...

Más baktériumok? Konkrétan? Ennek mi a jelentősége?

2009. márc. 15. 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A kefirt, joghurtot, sajtokat úgy készítik, hogy a tejbe különböző baktériumkultúrákat kevernek, ami megalvasztja a tejet. A baktérium fajtájától függ, hogy mi lesz belőle, tehát pl. a különböző sajtoknak különböző baktériumok adják az ízét.

A joghurt selymesebb mint a kefir, nem annyira savanyú. Ha nem sok kell a süteménybe, akkor valószínüleg nem jelentős a különbség.

2009. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár értem :) csak 1 tepsivel csináltam, amibe 2 deci kellett csak, szóval nem volt számottevő :) Köszönöm mégegyszer!
2009. márc. 15. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
sütibe mindegy... nekem is van bögrés recept ott direkt úgy van, hoyg joghurt VAGY kefír. és anyukám azt mondta egy kanál tejföl is lehet, meg pici tej, ha se joghurt se kefír nincs otthon.
2009. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam muffint sütni , az én receptembe kefir kell, de ha nincs itthon akkor volt már hogy activiát tettem bele . Ugyan olyan jó volt.
2009. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
"Más baktériumok? Konkrétan?" kérdésre: joghurt streptococcus thermophilus és lactobacillus bulgaricus baktériumokkal készül, a kefír kefir-gomba segítségével készül
2009. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit eltérnék, és kérdeznék valamit..

Hüvelygonba problémara olvasni olyant: natúr joghurtba mártani a tampont, pár óra max 2 re felhelyezni és ezt néhány napig ismételni.

Nem volt joghurtom, és venni se akartam. Kaukázusi kefírem van, saját készítésű.

2 evőkanálnyit jó fél liter meleg vízbe elkevertem, és ezzel irrigáltam. Először 2 alkalom / nap. Utána pár napig csak 1 X csináltam meg. Úgy néz ki rendbe jöttem. ( kop - kop )

Ha különböző " cuccokkal ojtjuk " be akkor végül is más az összetétele..

Mellesleg mindkét módszert itt a neten találtam..

Ha mindkettő jó erre a bajra, és a sütibe se tett kárt, nem lehetett észrevenni a cserét, akkor van külömbség köztük, vagy nincs??

2011. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Egy suzukival is le tudok menni Siófokra és egy audival is. Most akkor van köztük különbség, vagy nincs.


Attól, hogy vannak hasonlóságok, attól még nem ugyanazok!

2011. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi
2011. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!