Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az energiaitalok mennyire...

Az energiaitalok mennyire károsak? Ill. van e valamilyen fájdalomcsillapító hatásuk?

Figyelt kérdés
Mert én már gyakran észrevettem, hogy ha fáj a fejem,akkor elég 1 pohár ilyen itóka- mindegy hogy milyen- és gyakorlatilag megszűnik amint megiszom.Ez placebo lenne vagy tényleg van benne valami?
2011. máj. 29. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A fejfájás lehet alacsony vérnyomástól,ezen a koffein segít.

Valamint ha jól tudom (kb az egyetlen jó ztulajdonságuk:D) hogy tele vannak B vitaminnal,ez pedig jó hatással van az idegrendszerre.

Mindenestre károsnak káros,nem is a koffein miatt főleg,hanem a sok szinezék meg aroma. Azért ha nem esel tulzásokba,akkor nem lesz károsabb mint egy zacskósleves

2011. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fejfájás lehet folyadékhiánytól is. Ezt inkább vízzel pótold.


Fájdaomcsillapító hatása szerintem nincs, de tiszta cukor és tönkreteszi a szivedet.

2011. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem ugyanezt, sokszor, ha fáj a fejem, akkor segít (talán mert a koffein kitágítja az ereket, a cukor meg energiát ad, nem tudom).


De lehet benne egy kis placebó is + ha sokat iszol, akkor rászoksz, és az elvonási tüneteket (pl. fejfájás) enyhíti, ha iszol megint.


Szerintem napi egy belefér, ha mással nem viszel be koffeint, de ne vidd túlzásba. Én már kaptam energiaitaltól koffeinmérgezést, mert túl sokat ittam, nem volt jó, meg rá is szokhatsz.

2011. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem szoktam azért naponta ilyet inni...hetente 1-2-t iszok csak,és nem tudok róla h alacsony lenne a vérnyomásom.:)

2011. máj. 29. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!