Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tartós tejjel kapcsolatos kérdés?

Tartós tejjel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

ma anyósom fahéjas csigát sütött. Volt itthon tartós tejem, pénteken bontottam meg, de nagyon nem szeretem az ízét. Ma is megkostóltam, és nem tudom, hogy most azért olyan fura az íze, mert kicsit savanyú már, vagy amúgy is ilyen az íze.

Amúgy nagy baj, ha kicsit savanyú volt a tej amiből sütötte a csigát?


2011. jún. 1. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem savanyú, más az íze!
2011. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tartós tejnek pont nem savanyú, hanem édeskés az íze, mert karamellizálódik benne a cukor.

Ha savanykásnak érezted, akkor már romlott volt, a tartós tej is csak bontatlanul tartós.

2011. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tartós tej felbontva két-három napig áll el kezdett megsavanyodni, olyan nagy baj azért nem lesz
2011. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha savanyú lett volna a tej, attól sem lenne baja a sütinek. gondolj bele, sokmindenbe aludttejet használnak.

pl. tórógombóc, mégsem savanyú...

2011. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb a hűtőben találtam egy hetes felbotott tartós tejet. Semmi baja nem volt..
2011. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, hűtőben egy hét múlva sincs semmi baja.
2011. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:
Higgyél "Tevje asszonynak", tudja a frankót!(82%-os)
2011. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, csak a tartós tejből nem aludttej lesz pár nap után, hanem valami megrohadt vacak... :(
2011. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Senki nem állítja, hogy az uht tejből kiváló aludttej lesz! nem is arra való.De az is tuti, hogy egy hét után

hűtőben tartva felbontva sem murran meg!

Más kérdés, hogy, aki alapból nem szereti az uht tejet, az sosem fogja jónak érezni.

frankón:))

2011. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!