Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hentesnél vásárolt virsli,...

A hentesnél vásárolt virsli, kolbász illetve sonkafélékkel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Azokban is található cukor? Mert ahogy látom a bolti csomagoltakban mind van, nekem pedig nem lenne szabad ennem, mivel cukorbeteg vagyok. Illetve másik kérdésem: vajon normális összetevőkből készülnek e? Itt pl. a nyesedékekre gondolok.
2011. aug. 11. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hentese válogatja! Amúgy: mamám is cukorbeteg, de soha nem volt baja ezektől a hústermékektől, úh szerintem nem lehet vészes, ami benne van. Illetve ők is hentestől vásárolnak, szóval lehet, h tényleg nincs bennük cukor!
2011. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ki az a jancsi? válasza:
91%
a boltit nem ajánlom a jó tiszta hentesüzleteket(nem a tesco és társai)megkérdezheted szívesen válaszolnak a kérdésedre a kolbászban meg amúgyis zsír és hús van cukrot meg más hülyeséget nem tesznek bele csak fűszert a virslit nem ajánlom mert azokban hiába meglepő 4%hús van akkor képzeld el mi a többi összetevő
2011. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bennük cukor :)
2011. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat! zöld kéz!:)

amúgy természetesen megbízható hentestől vásárolnék, és szerintem előtte rá is kérdezek a biztonság kedvéért:)

2011. aug. 11. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbeteg vagyok, sose emelte meg a cukromat az ilyenek :) tehát ha még esetleg lenne is bennük, akkor nagyon-nagyon minimális.
2011. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten cukor van bennük, hanem szénhidrát.

Mindenféle húskészítményben van szénhidrát, de azok mennyisége általában elhanyagolható.

Amivel vigyázni kell, azok elsősorban a tésztafélék, kenyér és péksütemények, valamint a gyümölcsök és bármilyen meglepő a zöldségek. Pl: hüvelyesek: zöldborsó, bab és társai valamint sárgarépa, stb. Meglepő módon még a hagymának is lehet jelentős cukor tartalma.

Pl. 100 gramm csemegeubiban van 2 g szénhidrát, 100 gramm burgonyában 20 g, 100 gramm lencsében 53 gramm szénhidrát.

A diabetológián kérhetsz ilyen táblázatot, amiben le van írva, hogy 100 g vagy 1 dl termékben mennyi szénhidrát található.

De ha neked nincs rá lehetőséged, akkor én szívesen leírom neked és átküldöm az e-mail címedre (Na persze nem azonnal, hanem 2-3 napon belül). A férjem is cukros, van ilyen táblázatunk.

2011. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ez nagyon rendes lenne Tőled:)
2011. aug. 11. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!