Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A házi tejnek mitől van...

A házi tejnek mitől van kellemetlen íze?

Figyelt kérdés
Érdekes sárgás színű a tejszín a forralt tejen, és én kellemetlen ízt érzek rajta. Eddig még nem találkoztam ilyen ízű tejjel, pedig régóta használok házi tejet.
2011. aug. 27. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az jó ha sàrgàsszinû a tejszin a forralt tejen, sok zöldet eszik. Viszont lehet kapott valamilyen tàpanyagot ami kiérzõdik a tejizén. En meg a legjobban az olyan tejet szeretem, amelynek sàrga a tejszinje.
2011. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egy tévedést szeretnék eloszlatni.:) nem a zöldtakarmánytól lesz zsírdús a tehéntej.

sőt, nyáron sokkal alacsonyabb a zsírtartalma,mint télen a száraztakarmánytól.

Ez esetben, a tehénjószág, kapott valami kiegészítő "takarmányt", vagy gyógykezelték. ez is meglátszik, illetve kiérződik a tehéntejen.

2011. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Ezenkívül:

-ellés után korán kezdték adni a tejet, és még van benne némi föccstej (kolosztrum) tartalom

-a tej minden szagot (az istállószagot is pl.) úgy megköt, hogy ihaj.Lehet, hogy sokat volt szabadon az istállóban.

Csak érdekességképpen: az előttem szóló helyesen írta a zsírtartalom, és az évszak összefüggését, annyit tennék hozzá, hogy a fejés végén lejövő tej tartalmazza a tejzsír jelentős százalékát. Ezért(is) fontos a maradéktalan kifejés.

2011. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!