Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet házilag megállapí...

Hogyan lehet házilag megállapítani, hogy a mézet cukorral "hamisítják" a méhészek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy az ilyen méz nem "ikrásodik"

a valódi méz idővel kristályosodik

2011. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy hallottam, mint az első. Csak egy bibi van: kaptunk barát méhésztől mézet, aki saját fogyasztásra termel mézet, és 100%, hogy nem trükközik vele. Több mint 2 év alatt sem cukrosodott meg, addigra fogyott el a vége. És nem is volt annyira édes, mint a bolti mézek (persze édes volt, de volt különbség). Vegyes virágméz volt amúgy.

Amit megveszek boltban/piacon stb. 1-2 hónap után cukros.

Szóval én nem igazán hiszek a fentiekben.

2011. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

12.31

Igaz a valódi méz nem émelyítő édes!!!

2011. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok, és én meg hiszek benne, mert a nagytatámnak voltak méhéi, és a hideg beálltával a kamrában a méz mindig kikristályosodott

a bolti mézet nem használok, csak ismerős méhésztől veszek

mellesleg a bolti méz is lehet valódi, csak valamilyen kevésbé értékes vegyes virágméz, ami olcsóbb

2011. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
És az ikrásodással még egy baj van. A valódi akácméz sem fog kristályosodni, tehát arról azért sem tudhatod így megállapítani.
2011. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül az akác méz ami akár 10-20-évig sem kristályosodik ki, a többi méz hamarabb.
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!