Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valami jó karácsonyi puncs...

Valami jó karácsonyi puncs receptet keresek. Van olyanod, ami bevált és nagyon fini?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a net tele van ilyen receptekkel,de én még soha nem ittam és csináltam ilyet ezért olyan kellene, ami tényleg finom és más már próbálta.

2011. dec. 12. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Puncs süti vagy ital ???
2011. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"még soha nem ittam és csináltam ilyet " --> szerintem italt keres
2011. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző vok

[link]

2011. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a régi filmek tele vannak ilyen jelenetekkel. középen egy tál "puncs" amiből mernek maguknak a vendégek. lehet alkoholos és mentes is.receptet nem tudok sajna, de válassz ki egyet a netről, ami ízlésednek és a vendégeid

ízlésének is megfelel.

amit tudok róla, sok gyümölcs, és rum:))azaz, rumpuncs.inni ittam már,

itatja magát, ezért csak óvatosan.

2011. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonyi puncs:

Hozzávalók:

- 1 l almabor vagy almalé,

- 2 rúd fahéj,

- 1 teáskanál őrölt szerecsendió,

- 1 dl méz,

- 2 citrom leve és héja,

- 1 l ananászlé.


Elkészítés:

Egy nagy fazékban forrósítsuk fel az almabort/almalét a fahéjrúddal, majd nagyon lassú tűzön, lefedve, kb. 5 percig főzzük. Tegyük bele a fűszereket és hozzávalókat, majd még öt percig főzzük. Puncsos tálkákban kínáljuk 1-1 fahéjrúddal, amellyel kevergetni lehet a puncsot.


Ünnepi puncs:

Hozzávalók:

- 1 l forró feketetea,

- 5 evőkanál méz,

- 0,5 dl gyömbérszirup,

- 3 dl rum.


Elkészítés:

Forrósítsuk fel egy lábosban a rumot, a mézet és a gyömbérszirupot, majd öntsük hozzá az előzőleg leforrázott és elkészített feketeteát. Citrom vagy narancskarikával díszített puncsos poharakban kínáljuk.


Angol puncs


Hozzávalók:

- 2,5 dl édes vörösbor,

- 2,5 dl édes fehérbor,

- 1,5 dl rum,

- 50 dkg porcukor,

- 2 db citrom,

- 2 db narancs.


Elkészítés:

Mossuk meg a citromot és a narancsot, majd nagyon vékonyan hámozzuk meg. Rakjuk a héjakat kb. 5 dl vízbe és forraljuk fel. Öntsük hozzá a borokat és a rumot, szórjuk bele a cukrot és facsarjuk bele a gyümölcsöket. Alaposan keverjük össze, és puncsos tálkákban kínáljuk!


Karácsonyi tojáslikőr

Hozzávalók:

- 6 dl tej,

- 1 evőkanál rum,

- 0,5dl vodka,

- 15 dkg porcukor,

- 5 csomag vaníliás cukor,

- 5 tojássárga.


Elkészítés:

A tejet forraljuk fel, és teljesen hűtsük ki. A tojások sárgáját alaposan dolgozzuk össze a cukorral és a vaníliás cukorral, és verjük habosra. Lassan, folyamatos kevergetés mellett adagoljuk hozzá a lehűtött tejet, majd vodkával és rummal ízesítsük. Tegyük a hűtőbe, és likőrös pohárkákból kínáljuk. Minél tovább áll a likőr a hűtőben, annál finomabb és annál jobban összeérnek az ízek. 2 naponta rázogassuk össze.


Házi csokilikőr


Hozzávalók:

- 30 dkg cukor,

- 20 dkg olvasztott csokoládé,

- 1-2 db csokoládé aroma,

- 2-3 dl víz,

- 3 dl tiszta alkohol.


Elkészítés:

Az olvasztott csokoládéból, a cukorból és a vízből főzzünk szirupot, majd alaposan hűtsük le. Közben a csokoládéaromát keverjük el a tiszta alkohollal, és öntsük a kihűlt sziruphoz. Öntsük szép üvegbe, és néhány hétig hagyjuk állni a hűtőben. Időnként mozgassuk, rázzuk meg.


Ünnepi marcipánlikőr:


Hozzávalók:

- 4 dl tejszín

- 1 liter tej,

- 40 dkg marcipán,

- 7 dl konyak,

- 1 dl Baileys

- cukor ízlés szerint.


Elkészítés:

A tejszínt és a tejet forraljuk fel, majd tördeljük bele a marcipánt. Ha szép sima keveréket kaptunk, vegyük le a tűzről, és alaposan hűtsük le. Tegyük bele az ízlés szerinti mennyiségű cukrot, a Baileys-t és a konyakot. Tegyük mutatós üvegcsébe, hagyjuk állni a hűtőben. Minél tovább áll, annál finomabb, de ugyanúgy, ahogyan a többi likőrt, ezt is rázogassuk meg időnként.

2011. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!