Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nádcukor, barna cukor, sima...

Nádcukor, barna cukor, sima fehér cukor? Mi a különbség? Tényleg annyira egészséges a nádcukor?

Figyelt kérdés

Éppen tegnap vettem nádcukrot , mivel annyit hallottam róla hogy egészségesebb mint a sima cukor de az íze ugyanolyan.Ez igaz vagy csak tévhit?


A barna és a fehér cukor között mi a különbség?


Eddig mindenhova sima fehér cukrot használtam.


2012. febr. 17. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az árban biztos van különbség:) 1 kg barnacukor 700 Ft fölött van, de épp a napokban olvastam, hogy koránt sem jobb annyival, mint az ára.

Ugye most mánia a "barna" kenyér vásárlása. S olvastam azt is, hogy az egyszerű, fehér technológiával készült kenyeret megfestik malátával, hogy barnaként vigye a nép. Szerintem mértékletesen minden megszokott dolgot lehet fogyasztani. Persze nem 5 kocka cukrot tenni a kávéba, nem fehér liszttel sűríteni mindent. Hogy a cuccokba meg mi a sz.t kevernek gyártástechnológiával, azt nem tudjuk kivédeni. Most hallottam azt is, hogy az egészséges pangasius halat milyen dögös trutymóval etetik a ...iak.Mi meg esszük, hogy hű de egészséges:))

2012. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A barna cukor gyártása csupán a legutolsó fázisban tér el a fehér cukorétól. A finomítás utáni utolsó sűrítések során visszamaradt oldat a melasz, aminek azért van valamennyi ásványi anyag tartalma - ezt keverik a finomított cukorhoz, és ez adja ragacsos állagát, jellegzetes ízét és sötétbarna színét.

[link]

2012. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A nádcukor meg a répacukor közt nincs sok különbség, ugyanannyira egészséges, az ize picit más.


Elvileg a fehér és a barna cukor közt az lenne a különbség, hogy a barna cukrot még mésszel meg egyebekkel kifehéritik a finomitás végén, ezzel egy csomó - föként szintezö, de némi izadó - anyagot eltávolitva belöle. De mivel a gyártósorok a fehér cukor gyártására vannak tervezve, a barna cukor meg divat lett, ezért a jelenleg kapható barna cukrokat a már finomitott fehér visszaszinezésével állitják elö. Ebböl következik, hoyg a barna semmivel sem jobb, mint a fehér, CSAK drágább.

2012. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Az marhaság hogy a nádcukor esészségesebb mint a répa, ugyanaz a szacharóz!A barna cukor a világ legnagyobb átvágása, ugyanis azért barna mert nincs teljesen letisztítva!Nem kevernek ahhoz semmit!Az aktív szenes derítő tisztítást abbahagyják és benne marad a melasz egy része.Kevesebb energia befektetéssel drágább áron adják!A tiszta cukor miért nem jó? A szennyezést tartalmazó miért jobb?Ez olyan mint amikor a szürke sót jobbnak tartják a fehér tisztítottól!A szürkében tengeri iszap van!Ugyanis a földön minden só a tengerek leülepedéséből származik!

Élelmiszervegyész

2012. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" a barna cukrot még mésszel meg egyebekkel kifehéritik"


Tévedsz! A mésztejes kezelés az első lépcső a répalé kezelésekor, a lúgos mésztejjel a szerves savakat csapatják ki oldhatatlan állapotban és leszűrik!

2012. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban annyi a különbség, hogy melaszt adnak hozzá.

A wikin található tápanyag tartalom táblázat alapján tartalmaz egy minimális vitamint, és ásványi anyagot. De ennyi alapján én sem venném. [link]

Inkább akkor Xilit, de az még drágább.

Egyszer vettem gyümölcscukrot, de azzal nem voltam megelégedve, mivel szerintem egyáltalán nem váltja ki 1:3 arányban a sima cukrot.

2012. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a xilitet tudom ajánlani, csak sajnos valóban elég drága.
2012. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"Valóban annyi a különbség, hogy melaszt adnak hozzá"


Ki találta ezt ki?Ki az az őrült aki kiszedi a melaszt a cukorból majd visszateszi? Leírtam már abbahagyják a tisztítást nem derítőszenezik ki fehérre.Miért van az hogy egy gyakorlati szakember mond valamit azt nem veszik figyelembe se, de mindnféle rémregény meg terjed?Megtalálható a cukorgyártás műveletsora a neten miért mondanak hasraütéssel fals dolgokat?

Élelmiszervegyész

2012. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, akkor nem távolítják el. Nem akartam pontatlanságot mondani.
2012. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:

Kétféle barnacukor van. Az egyik a finomítatlan nádcukor, amiről a mérnők úr beszél.


A másik az olyan RÉPAcukor, amihez a NÁDcukor finomításakor fennmaradt nádmelaszt adnak (tessék megnézni bármleyik „barnacukornak” címkézett cukor összetevőit!). Ennek az oka, hogy a cukorrépának nincs olyan jó íze, ezért répacukorból csak a finomított jó (kövképp ha barna répacukrot akarunk, akkor nádmelaszt kell hozzáadni). Nem véletlen, hogy míg a nádmelaszból világhírű rumok készülnek, addig a répamelaszból soha semmi értelmeset nem főztek, csak tisztaszeszt (amiből olcsó likőr és kommersz lesz).


A felárat szerintem csak az íze miatt érdemes megfizetni.

2012. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!