Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szokott V. ki palacsintát...

Szokott V. ki palacsintát fagyasztani? Megtöltve is lehet, pl. kakaóval, vagy az már felejtős?

Figyelt kérdés
A Páromnak gyűjtjük a főtt kajákat,mert ritkán jár haza,és akkor házi kosztot szokott vinni.

2012. febr. 23. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Amiket én szeretek,és fagyasztható: mindenféle húsok,spagetti darált hússal,parmezánnal meg mindenféle más szószokkal,az olaszok ezt millióféleképpen képesek ragozni,a tésztából is millióféle alakú van(pasta, ejtsd: pásztá),meg a szószból is(sugo,ejtsd: szúgo)(ez tipikus olasz kaja),szerintem ez egynek jó.


Igazából fagyaszthatsz bármit amiben nincs tejföl...még akár székelykáposztát,töltött káposztát is,csak hát abba ne rakj akkor tejfölt,tejet meg semmi tejterméket.(bár ha külföldre jár a párod,akkor az a baj ezekkel,hogy külföldön nem ismeretes a tejföl fogalma,mibenléte,ami van,az meg legfeljebb max.hasonló,de nem ugyanaz)

Aztán amit még vihet: tonhalkonzerv,tengeri herkentyükonzerv(milliófélét lehet kapni manapság ilyen nagyTesco-ban és hasonló óriási áruházakban)

2012. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tejfölös dolgokat simán le lehet fagyasztani. Semmi baja nem lesz. Viszont a tonhalkonzervet nem nevezném házi kosztnak... Külföldön is meg lehet venni ugyanazt, ugyanannyiért (sok esetben olcsóbban, a német Aldi olcsóbb mint nálunk), felesleges cipekedni.


Krumplisat nem lehet fagyasztani, mert ha a krumpli megfagy, édes íze lesz. És a főtt tojás is ehetetlenül rossz (pl. tojáskarikák az ételben). Úgy emlékszem, a zöldbab sem volt túl jó, de más nem jut eszembe.

2012. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom a másodikhoz, gyakorlatilag mindent le lehet fagyasztani tejföllel vagy anélkül. a kérdezett palacsintát is.a krumplit is, de kemény lesz egy kicsit, de nem ehetetlen. gulyást pl rendszeresen fagyasztok, és kutya baja, még a krumpli is elmegy benne.

mindenféle tésztát, pörköltet, ragut, tokányt, töltöttpaprikát,töltöttkáposztát, paradicsomos húsgombócot, fasírtot,

sülteket le lehet fagyasztani.főzelékeket is sárga és zöldborsó, par. káposzta, babfőzelék, spenót, sóska,

meggy és más gyömölcsszószok (sülthús mellé pl).húslevest is lehet, és más leveseket is, már, ha igényli.

szóval bátran, majd úgy is szólni fog szólni, ha valami nem olyan lesz, mint, ahogy elképzelte. legközelebb azt mellőzitek.:))

2012. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Belföldön van,de a sűrű hazajárás nem megoldható,havi max 2x tud hazajönni, most pl. 3 hétig van oda.


Írtátok a levest. Azt befőttes üvegben is le lehet fagyasztani?- az étel tárolókat szinte mindet elvitte már az előző menetelnél.


Paprikás krumplit fagyasztotta le Neki,azt mondta,hogy szét volt mállva a krumpli benne... az a fagyasztás miatt,vagy túlfőztem volna?- nem emlékszem,hogy mennyire főtt meg,már 1 hónapja volt,hogy fagyóba került.


Írtátok a Paradicsomos húsgombócot- a kész paradicsomszószt is le lehet fagyasztani és utána is jó marad? Nem vizesedik fel miután kiengedi? - utóbb a húsgombócot elvitte,a paradicsomszósznak az alapanyagait oda tettem egy papírral,amire ráírtam hogy csinálja meg :-)

2012. febr. 23. 11:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor a gombalevest is lefagyaszthattam volna tejfölösen??
2012. febr. 23. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, nyugodtan fagyaszthattad volna a gombalevest is tejfölösen. a paprikáskrumpli necces, mert valóban keményedik a krumpli, de nem ehetetlen.

az üveget nem ajánlom, mert szétnyomhatja a fagyott étel.

és valóban ki kell okítani a párodat, hogy a fagyos kaja először olvadni kezd, ami természetes és vízzel jár. fel kell keverni melegítés közben, és , ha kiolvadtak a jégkristályok visszanyeri(heti) eredeti állagát.

azt azért tudomásul kell vennünk, hogy valamilyen fizikai, vagy ízbéli változás bekövetkezhet, de valamit valamiért áldoznunk is kell:))

és még mindig jobb egy fagyasztott hazai, mint a zacskós, vagy a konzerv kaja.

akciókban nézz körül, fagyasztó dobozok mindig vannak, meg piacon, 100-es boltban stb.

és kérd meg a kezét, hogy hozza is haza őket:))

üdv.

2012. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Haza szokta hozni :-) De most,hogy majd az összes oda van úgy,hogy ami olyan volt zacsiba tettem és úgy fagyasztottam. Kell a főtt kaja,elvégre akár mennyire is elfuserálom néha (pl több só a kelleténél,vagy odakapja a rizs a rizseshúsnál...-nem mindig!!),mégis csak az én főztöm! :-D


Köszönöm a válaszokat!!

2012. febr. 23. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!