Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyenkor már szabad enni...

Ilyenkor már szabad enni paprikát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, és olvastam is, hogy a téli, és koratavaszi hónapokban, nem tanácsos paprikát, paradicsomot fogyasztani, mertagyon vannak műtrágyázva, és vegyszerezve.
2012. ápr. 16. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerinted a többi nincs?!
2012. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál.
2012. ápr. 16. 11:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A válaszoló azt akarta írni, hogy még azok is permetezik, akik fennen hirdetik, hogy az övék bio. A férjem a korai retket, a hagymát, melyet itthon, saját magunknak termesztünk - is permetezi,műtrágyázza, mert egyébként mindig megtámadja valami. Persze figyeljük a permetezési határidőt.

A boltokban lévő paprikák olyanok, mint a festmények: kövérek, ducik. Nem hiszem, hogy a természetes fejlődéstől.

Válaszom - szerintem - igen, vegyszerrel kezeltek.

De annyi minden más is, amire nem is gondolunk. Jól megmosva, módjával én megeszem, mert jól esik.

2012. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Éppen most ettem egyet. semmi íze nem volt, pedig küllemre igen mutatós volt. úgy kaptam, de pénzt nem adnék érte.

kártevő elleni védekezés nélkül nincs eladható áru!!!

tudom miről beszélek, 40 évet éltem menyként bolgárkertész családban...

igaz a földet nem műtrágyázták, mert akkor még volt lószar is!!

2012. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szabad enni, mindenben van vegyszer manapság amit boltba veszel.Én is nemrég ettem paprikát. Nem volt tőle semmi bajom.
2012. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is ettem ma, és mostanában elég sűrűn megkívánom

Csak arra voltam kíváncsi, hogy nem ártok- e vele magamnak.

Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 16. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
A téli-tavaszi hónapokban minden zöldség és gyümölcs (kivéve a déligyümölcsöket) üvegházban vagy fóliasátorban termesztett, agyonműtrágyázott cucc. Majd a nyárra talán lesz szabadföldi paradicsom, paprika. Tavasszal az első szabadföldi gyümölcs az eper szokott lenni, de ezek közül is a legtöbbnek semmi íze, nem olyanok, mint 20 évvel ezelőtt...
2012. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 doboszoli ***** válasza:

Szombaton, -elveimmel szakítva- vettem 3(három) szem paradicsomot, meg két csokor zöldhagymát, nagyjából azonos áron.

Inkább vettem volna 4 hagymát.

A kérdésre: szabad, de semmi értelme.

2012. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Februárban egy kamionos ismerősömtől kaptam egy rakás földiepret. Spanyolból hozta. Gyönyörű, hatalmas szemű, égőpiros gyümölcs. Rávetettem magam, és jött a nagy csalódás. Íze semmi!

(Régóta mondom, hogy magyar embernek a magyar földben termett, magyar Nap által érlelt zöldség-gyümölcs való)

2012. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lassan már felesleges lesz bármilyen zöldséget- gyümölcsöt enni.

Én a málnával jártam így, 3 éve. Viszonylag szép volt, de íztelen, pedig az a kedvenc gyümölcsöm.

Azóta nem mertem málnát venni, nehogy mégegyszer ilyen csalódás érjen.

2012. ápr. 16. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!