Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok fehérjedús ételeket?

Írnátok fehérjedús ételeket?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázok, és figyelni szeretnék hogy az izmom ne apadjon le. De nem ismerek fehérjedús ételeket, gondolom a tojás meg a rizs az, de mi van még?
2009. jún. 27. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
95%
A rizsben ugyan nincs fehérje, viszont nagyszerű elsődleges szénhidrátforrás, tehát sokkal jobb a kenyér-féleségeknél. A tojás fehérje rendben van, de ennél is jobbak a sovány fehérhúsok. Szárnyasok, elsősorban csirke- és pulykamell, na meg hal minden mennyiségben.
2009. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%

A testépítő körökben általános tévhit, hogy a nyers tojástól nagyon menő leszel.


Felhívnám a figyelmed arra, hogy a nyers tojások egy kis része szalmonellával fertőzött lehet, de ennél a nagyobbik gondod az, hogy a hónapokig tartó nyers tojásfehérje-zabálástól biotin-hiány lép fel a szervezetedben, ami könnyen halálos is lehet.


Azt is megemlíteném, hogy szénhidrát nélkül viszont nem lehet edzeni. Erőtlen leszel és gyenge, ha nagyon túlzásba viszed még el is ájulhatsz.


Meg azt is, hogy a fogyókúra nem egy intelligens válasz a kilókra. Ha sok zsírt akarsz égetni, akkor cardio edzéseket kell végezz alacsony-közepes szénhidrát bevitellel és közel nulla zsírzabálással. Ilyen cardio edzés például a hosszú, erős séta, úszás, biciklizés (másfél-2 óra folyamatos mozgás).

2009. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Ne feledkezz meg a növényi fehérjékről se, gomba, szójafehérje. A gombát még nyersen is fogyaszthatod, alapos mosás után. Szójafehérje a szója termékekben van, elsősorban tofut érdemes fogyasztani.
2009. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok testépítő, 22 éves lány vagyok, nem akarok izomgócokat a testemen, csak a meglévőket nem akarom elveszíteni. Fogyni akarok pár kilót és nem nyerstojást enni, fúj, én ilyet nem is mondtam! Tojást FŐVE SZOKTAM ENNI!!! Nem nyersen, pffúújjjj.

Szóját meg elvből nem eszek :( Úgy látom sok fehérjés étel nincsen sajnos.

2009. jún. 28. 09:09
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

• húsok (csirke, hal, pulyka),

• tojás,

• szárazbab,

• tejtermékek (joghurt, kefir, sajtok),

• szójatermékek.


Ezek mind fehérjedús ételek.

2009. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
9%

Upsz, kijavítanám magam, este volt és összekevertem a két szót. A cardio edzés az más én az aerob edzésekre gondoltam és azokról beszéltem (aerob nem egyenlő az aerobickal).


Másrészt meg. A tejtermékekben nincs annyira sok fehérje, mint a húsokban, babokban, viszont van bennük egy csomó zsír, amire nincs szükséged.


És mi ez a baromság, hogy izomgócokat? Azt hiszed, hogy bemész az edzőterembe, kijösz és úgy fogsz kinézni, mint Arnold fénykorában? Nem. Ha izmot akarsz erősíteni a nehéz súlyzós edzés messze a leghatékonyabb módszer.

2009. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Mi az oka hogy minden áron belém akarsz kötni? Egy egyszerü kérdést feltettem és te idejössz és velem kötekszel! Akkor most elmondom mégegyszer, mert látom nem fogod fel: NEM AKAROK TESTÉPÍTŐ LENNI NEM AKAROK KONDITEREMBE JÁRNI NEM AKAROK GYÚRNI NEM AKAROK MIS BODYBUILDING LENNI N-E-M-A-K-A-R-O-K felteszek egy egyszerü kérdést és te jössz kioktatsz a testépítésről ki kérdezte????? Úgy látom nagyon okosnak érzed magad a témában, ami nem baj, de ne olyat oktass már ki akit nem érdekel a téma!! Menj testépítő fórumokra ott osszad az észt erről rólam meg pattanjál le!!
2009. jún. 28. 18:39
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Tisztelt OP, a megjegyzéseim 100%-ban konstruktívak és igazságnak helytállók voltak, tökéletes választ adtak a kérdésedre és még pluszban segítettek is.

Arról már nem tehetek, hogy nem tudod őket dekódolni, mert korlátozottak a képességeid.

2009. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A képességek korlátozottsága nem nálam, hanem NÁLAD jelentkezik!! Feltettem egy kérdést "feketéről" te meg elkezdtél papolni "fehérről" holott azt senki nem kérdezte és arra senki nem kiváncsi! Ilyen egyszerű!
2009. jún. 30. 21:01
 10/24 anonim válasza:
66%
2009. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!