Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rengeteg levendulánk van de...

Rengeteg levendulánk van de már kicsit szárad. Hogyan kell belőle teát csinálnom? Leszedni és szárítani meg kiszedni a lila magokat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kiszedni belőle a magokat, szárastól (azért a vastagabb részeket levághatod róla), levelestől, virágostól csokorba kötöd, megszárítod és kész!

Teát én nem szoktam csinálni belőle, beteszem kis tüllzacskóba, szekrénybe, párnába. Nagyon kellemes az illata és molyirtó is!

Olajat szoktak még sajtolni belőle, vagy alkoholos kivonatot készítenek, ezeket illatosító mécsesekbe illetve aromamasszázshoz használják.

2012. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló mondta.

Amikor megszáradt lemorzsolom a virágokat és tiszta, száraz befőttesüvegbe töltöm.

Én szoktam tenni süteménybe, lekvárba, tortakrémbe. De lehet belőle szörpöt is készíteni.

2012. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
itt van még pár levendulás recept, hátha érdekel: [link]
2012. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Húúúúúúúúú nagyon köszi.
2012. júl. 3. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!