Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy tojás csak akkor záp,...

Egy tojás csak akkor záp, vagy romlott, ha büdös?

Figyelt kérdés
Felütöttem egy tojást ,és az egyik végében bennemaradt egy része, ami furcsa állagú volt. Viszont szaga nem volt.Romlott, vagy szalmonellás az ilyen?
2009. aug. 11. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tojás sárgája és a fehérje nem válik el egymástól,és a fehérje kissé is zavaros,akkor már nem friss a tojás,és nem aján latos felhasználni.Akkor záp és büdös,ha már teljesen összefolyt a sárgája és a fehérje.
2009. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy azt a tojást már ne használjuk fel ami nem jön ki a héjából mivel már nem friss.
2009. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szalmonella nem látszik meg egy tojáson, nincs látható elváltozás. A záp tojás mindig büdös. Ebben az esetben nem baktériumok miatt megromlott tojásról van szó, hanem régi tojásról, ahol az enzimek már el kezdték bontani az anyagot.

Persze az ilyet már nem szabad felhasználni.

2009. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!