Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A csiperke gomba és a sampion...

A csiperke gomba és a sampion tényleg ugyanaz a fajta gomba?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
2012. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A sampion szó az idegen nyelvekben, főleg a franciában a gomba szót jelenti. Nálunk ezt használják - helytelenül - a nagy fehér fejű, rózsaszín lemezkés gombára. Annak az igazi neve a csiperke. Az az apró gomba, amit nálunk csiperkének neveznek és az erdőben vagy mezőkön eső után szednek, az valójában a csirkegomba.
2012. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doboszoli ***** válasza:
85%
Második jól írja, "sampion" gomba nincs, ill ez a "gomba gomba".
2012. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy maga a szó azt jelenti, hogy gomba.

De pl a boltban a nagy (szerintem inkább barna lemezes) gomba csomagolásán ott van hogy sampion.

Mellette a polcon a hasonló fehér (de van barna is) de sokkal kisebb gomba csomagolásán meg az van hogy csiperke. Akkor mért nem ugyan azt írják mind a kettőre?

Ezt a csirkegombát még életemben nem hallottam. Rákerestem a Google-n képtalálatokként. Nem is hasonlít rá.

2012. nov. 3. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Amit minálunk erdőkben mezőn szednek és csiperkének nevezik az csiperke is. Ugyan olyan gomba mint amit a boltokban árulnak csiperke gomba néven.


A csirkegomba amit te írsz az más néven a rókagomba. Az nem apró gomba, teljesen más.


Van olyan is amit úgy hívnak, hogy tyúkgomba más néven szegfűgomba, na az apró.

2012. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szegfűgombát én is ismerem, de az egyáltalán még csak nem is hasonlít a csiperkére.
2012. nov. 5. 15:44
 7/8 anonim válasza:
0%

Nem! Az egyik az hüvelygomba! :)))) Igen!!! Ugyanaz!!!! :D


Richárd voltam,

Sziasztok!

2012. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem. Nem. Nem.

[link]

2015. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!