Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ég a gyomrom a Pacific...

Miért ég a gyomrom a Pacific Óceán Kft. által gyártott baracklekvároktól?

Figyelt kérdés

Sajnos a Tesco és a CBA csak a Pacific által gyártott GAGYI lekvárokat forgalmazza, mindegyiktől ég a gyomrom. Régebben a Tesco-ban volt még papírdobozos, Lengyelországban gyártott lekvár, attól nem fájt.

Milyen összetevőre kell odafigyelnem, amitől éghet a gyomrom? Illetve hol lehet barakclekvárt kapni normális áron (400 gramm körülit 500-600 Ft-os áron)?



2013. jan. 14. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg az összetevőket, hasonlítsad össze.
2013. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Lidl-Ben láttam sok félét, nézz ott is körül. Nem tudom mitől éghet, azért azt jó lenne vhogy kiderítened, keress rá az összetevőkre, hátha megtudsz vmit.

Az idén próbáld ki, főzz magadnak lekvárt, én Dr.Oetker 3:1 ben csinálom és a s. Barack nálam a number1.

2013. jan. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert semmi köze a barackhoz!

Almából készül -(nagyon savas!), barack aromával

2013. jan. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

CBA különleges minőségű sárgabarck lekvár

100 g termék 60g gyümölcs felhasználásával készült-

Összetevők: sárgabarack (60g/100g termék), glükóz-fruktózszörp, citromlé sűrítmény, zselésítő anyag (gyümölcspektin).


A Tesco-s sárgabarack lekvár 1 hét után bepenészedett a hűtőben, így azt kidobtam tegnap.


Szóval, a CBA-s lekvárjában nincs alma, de van benne citromlé, meg 40% idegen anyag.

Ma megyek boltba, megnézem a többit is.

2013. jan. 15. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Te mindent elhiszel ami egy csomagolásra rá van írva?

Mivel a konzerviparban dolgoztam, csak sajnálni tudlak.

2013. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Reménykedek benne, hogy a nagy kereskedelmi láncok időnként csak bevizsgáltatnak egy-egy saját márkás terméket.

Lehet, hogy kénytelen leszek megtanulni a lekvár befőzést :(

2013. jan. 15. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legkevesebb bajod, hogy lekvárt kell főzni, kb 20 perc alatt kész az egész . Nekem van még tavalyi is és semmi baja. Ja és még csak annyi cukrot sem szoktam tenni bele, mint amennyi le van írva a tasak hátoldalán.
2013. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szóval, a CBA-s lekvárjában nincs alma, de van benne citromlé, meg 40% idegen anyag. "


A 40% idegen anyag az a cukor, amit felhasználnak a lekvárhoz.


Viszont sok mindenkinek a citromlé/citromsav okozhat gyomorégést, mert erösen savas.

2013. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy cukrot tartalmaz? A CBA Prémium és a Tesco-ban kapható Óceán Prémium (egyébként megegyező lekvárok) lekvárokban a cukor nincsen feltüntetve az összetevők között.

A drágább (extra elnevezésű) lekvárjukban már szerepel az összetevők között a kristálycukor.

2013. jan. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!