Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy áll ma Magyarországon a...

Hogy áll ma Magyarországon a gyermekétkeztetés?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy az élelmiszerüzletekben is nagyrészt értéktelen, káros anyagokkal teli vackokat árulnak (pl. zsíros, vegyszeres felvágott, tej nélküli sajt, izé ízű szörp stb.). A gyerekek pedig a legkiszolgáltatottabbak, ők nem tudnak tiltakozni, fel se igen ismerik, ha rosszul bánnak velük, ha silány koszttal etetik őket. Nekem nincs gyerekem, de érdekelne, hogy akinek van, odafigyel-e erre. A hírekben hallottam 1-2 esetet, ahol a szülők próbáltak tiltakozni a rossz koszt miatt.

2013. jan. 29. 09:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Az én iskolámban nagyon rossz a kaja, néha fel sem ismerem, hogy mit eszek, szeptember óta szájfertőzésem van. A barátnőm egyszer egy kötéldarabot talált a főzelékben, azóta hetente egyszer van gyros sok salátával, vagy hot dog, vagy valami különleges fűszeres husi, mindenhez egy csomó saláta. Általánosban rosszabb volt az ebéd szerintem.
2013. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú. Ebben az országban mindenki visszaél a helyzetével, biztos itt is ez van.
2013. jan. 29. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
év eleje óta jobb, de sok a csirke, ami még mocsingos is. A levesek pedig zsírlevesek.Általánosban jobb volt. Igaz kevesebbb sütit, gyümölcsötkaptunk.
2013. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a romlott nápolyit kicsomagolták bezacskózták és adták hideg kajának. A meleg kaja ehetetlen volt, úgyhogy otthonról vittem főtt ételt.
2013. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úr isten! Rosszabb mint gondoltam. Eddig csak azt hittem, nem túl jó minőségű az iskolai kaja, most már látom úgy szar, ahogy van. De miért tűrik ezt a szülők és a diákok?
2013. jan. 29. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert így olcsó...
2013. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom iskolájában nagyon jól főznek-általános iskola

ő ott reggelizik

ezek ismétlődnek:

rozskifl vagy rozs-magvas zsemle körözött/ különféle krémek(vajkrém, magyaros vajkrém, körözött, tojáskrém, szardiniakrém, húskrém, töpörtyűkrém) hozzá retek vagy uborka, paradicsom, paprika, póréhagyma

rozszsemle, margarin, sonka/párizis/löncs/szalámi/ vagy vastagkolbász ezekhez mindig pardaicsom van

heti 3szor ezekből van vmi ehhez citrosmos vagy gyümölcstea

heti 2szer édes:

kalács, kuglóf, molnárka, briós, puffancs, táska ezekhez karamell/kakaó/tejeskávé/tej

2hetente van győriédes+tej, müli+tej


ebéd

hétfőn mindig vmilyen husosleves de gazdagon, utána vmilyen édes tészta(mákos/diós/káposztás) vagy gombóc, piskóta pudinggal, császármorzsa, derelye ilyenek ehhez mindig van alma


kedd az főzelékes és ehhez van feltét(pörkölt, fasírt, virsli, rántott párizsi, karajszelet stb), ehhez jár süti vagy puding/túrórudi/csokiszelete/tejszelet+banán


szerda zöldségleves vagy gyümölcsleves

és rizs vmilyen formában (kukoricás-rizibizi,gombás stb) vagy krumpli és hozzá frissensült és savanyúság vagy halrudacska+tartár


csütörtök leves és vmilyen főzelék+gyümölcs

pl most lesz náluk lebbencsleves+tojás+spenót és egy narancs


péntek

rostos lé

egytálétel(rakottzöldség avgy krumpli, tepsis krumpli, tarhonyás/rizseshús stb) savanyúság

körte ha nem kell savanyúság pl paradicsomos húsgombcó krumplival akkor helyette süti van


ezekhez mindig magvaskenyér és barnakenyér van


uzsonna

vajasmézes vagy lekváros kenyér

rozskifli+joghurt vagy kefír

löncshusos kenyér paprikával

alma+pogácsa

szardiniakrémes kenyér retekkel

zsíroskenyér lilahagymával

tojáskrém retekkel ezekből vmi

pénteken pedig avy alma+gyümölcsjoghurt vagy alma+túróstáska vagy kifli+puding vagy gyümölcsrizs


repetázni lehet kivéve ha db áru (tejszelet, rántott hús, szilvásgombóc stb) de ha sok a hiányzó ezekből is kapnak


napi 3szori étkezés és 560ft egy napra nagyon megéri


iskola tej és kifli jár

2-2hónapig kapnak gyümölcsöt is

alma vagy körte vagy répagolyó vagy 2dl-es almalé

2013. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nahát!
2013. jan. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!