Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nektek fontos, hogy mindennap...

Nektek fontos, hogy mindennap rendes, egészséges ételt egyetek?

Figyelt kérdés

vagy csak úgy bekaptok egy pékségbe valamit és le is van tudva az éhség

ki melyikbe tartozik, megadjátok a módját pl teríték, együtt a család vacsorázik stb


2013. febr. 1. 20:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nagyon is. Ezért viszek magammal finom és minőségi ebédet a munkahelyre. A menza nem mindig egészséges, és gyakori a hízlaló kaja. Soha nem ugrok be egy pékségbe, ott leginkább csak fehérlisztes péksütemények vannak. Tömény szénhidrát, esetleg transzzsír és ízfokozó...- kösz, nem kérek belőle. A cukorról nem is beszélve. A kenyeret is gyakran magam sütöm. Amit itthon főzünk, az friss alapanyagokból van, és tudom, mit teszek bele. Fehér tésztát, fehér rizst nem használunk, csak barnát. Mindennap eszünk levest is, és naponta többször fogyasztunk zöldséget, gyümölcsöt. Ezen kívül egészségvédő konyhatechnikai eljárásokat alkalmazok.S igen, szeretünk együtt étkezni, reggel és este, hétvégén ebédkor is.Vasárnap pedig a nagycsaláddal tradicionálisan.
2013. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

A kettő között. Igyekszek minél egészségesebben táplálkozni, amennyire a pénztárcám engedi, de azért néha a zsíros kenyeret sem vetem meg. A déli gyümölcsöket leszámítva zöldséget, gyümölcsön piacon veszek, húst hentesnél, kenyeret pékségnél. Amit boltban veszek, annál próbálom a legtermészetesebbet venni (pl. ízesített joghurtokat kerülöm, natúrt veszek, itthon pedig rakok bele házi lekvárt).

A módjára nem igen adok, egyedül élek egy albérletben (azaz vannak lakótársak, de az más). Mondhatni egyáltalán nem. Leszámítva, hogy kulturáltan eszek (nem nyammogok, csámcsogok, nem cuppogok, nem beszélek teli szájjal, stb.)

2013. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt az elvet követem, hogy nem tagadok meg semmit magamtól, amit megkívánok, legyen az egy szelet süti, vagy éppen egy péksütemény, de vigyázok, hogy ne essek át a ló túloldalára. Nekem a lényeg a rendszerességben van, minden reggel felkelés után reggeli, pl pirítós,/ egy zsemle,/ egy pizzás csiga. Az ebédben fontosnak tartom a változatosságot, és mindennap főttet eszek ebédre: sok főzelék, tészta, hús, hal. Délután uzsonnára egy kávé, este 6-kor vacsi, pl. egy szalámis zsemle. Ha napközben megéhezek, vagy este ennék valamit, az szinte mindig gyümölcs (a narancsot imádom).

Sajnos nagyon ritkán eszik együtt a család. Általában egyedül eszek, és nagyon lassan, közben pedig olvasok valamit, nekem ez is fontos, hogy legyen elegendő időm nyugodtan enni.

A rohanást és a rendszertelenséget nem bírom :)

2013. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira fontos. Eléggé össze vissza eszem. Most egy hónapja nincs suli (vizsgaidőszak). Minden nap dél és 2 óra között keltem (kivéve mikor 8-ra kellett mennem vizsgázni, ilyen 5-ször volt a hónap alatt). Itthon vagy főttételt ettem, ha olyan volt, amit szerettem, ha nem volt, inkább ettem egy melegszendvicset, müzlit, gabonapelyhet, vagy bármit. Amikor suliba járok, vagy itthonról viszek szendvicset, vagy a büfében veszek péksütit. Délben nem eszem, nem szeretem a menzás kaját. Haza 1 és 5 között érek, változó. Itthon ha jó kaja van, akkor azt eszem, ha nincs, akkor marad a hideg étel. Valamit mindig eszek, ha éhes vagyok, de azt nem figyelem, hogy mit. A közös étkezés, megadjuk a módját az ránk egyáltalán nem jellemző. Max. vasárnap, de amúgy a szüleim is máskor végeznek, én is, mindenki akkor eszik, amikor hazaérünk. Itthon változatos ételek szoktak lenni, de én elég válogatós vagyok, ezért nem eszek meg sok mindent. Főzni is tudok, ha ráérek vagy van kedvem, akkor főzök magamnak külön, de mostanában nem volt hozzá kedvem, egyszerűbb volt egy szendvics, mint egy 2-3 fogásos ebéd vagy vacsora. A zöldségeket nem szeretem ezért főzeléket, levest nagyon ritkán eszek, 1-2 van, amit ha más nincs, akkor megeszek. Gyümölcsökből is csak szezononként 1-1 van, amit szeretek, szóval azt sem viszem túlzásba. Ettől függetlenül egészséges vagyok, pedig sportolni sem sportolok. Az alakommal is szerencsém van, 48 kg vagyok, 167 cm. 19/L
2013. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Fontos lenne, de az anyagi lehetőségeim nem mindig elegendőek ennek a teljeskörű kielégítésére.
2013. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bumbi02 ***** válasza:
89%

még ha lenne időm rá, akkor se tenném. Szakács vagyok, ennek ellenére napról napra fogyok, mert időm nincs enni, válogatni meg nem válogathatok, azt eszek amit találok.


De szezonon kívül pedig, az ízéért eszem az ételeket. Nem azért hogy elegendő fehérjét, ásványi anyagot bevigyek. Mivel sokrétűen étkezem, ezért úgyis kerül mindenből elég a szervezetembe.

2013. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Főzeléket meg olyan ételek amibe zöldség van szinte egyáltalán nem eszek meg.

Gyakran eszek pékségbe vásárolt ételeket, főleg, pizza, sajtos rúd, és minden reggel 3-4db kakaós csigát eszek.

Üdítőt is sokat iszok, egy nap 1 üveg kb.

Nem szoktunk leülni asztalhoz mindenki akkor és ott eszik ahol akar.

2013. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, ezért is vagyok vegetáriánus (többek között), mert az egészséges étkezés nagyon fontos kérdés nálam.


Általában együtt étkezünk munka után, napközben könnyebb dolgokat fogyasztunk (saláták, szendvicsek, joghurt, zöldség, péksütemény), és mikor hazaérünk 4-5 körül "megebédelünk" normális, jó minőségű főtt ételből.


Persze előfordul, hogy rendelünk pizzát, sushit, vagy hasonlót, de nem ez a napi átlag ;)

2013. febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 bumbi02 ***** válasza:

Igen, ezért is vagyok vegetáriánus (többek között), mert az egészséges étkezés nagyon fontos kérdés nálam.


Azért ez a kijelentés így meredek. EGészségesen lehet étkezni úgy is, ha húsokat eszel. Nem attól lesz egészséges az étkezésed hogy csak zöldségeket, és gyümölcsöket eszel...

2013. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lakto-ovo vegetáriánusként tejtermékeket, tojást is fogyasztok (házit).


Nem meredek a kijelentésem abszolút, hiszen meggyőződésem, hogy vegetáriánusan étkezni egészségesebb. Egyrészt könnyebb, másrészt vitaminokkal, ásványi anyagokkal teli, harmadrészt változatos. Vegetáriánusként változatosan étkezni könnyebb, mint azoknak, akik húst is fogyasztanak; a húsevők 80%-ának eszébe nem jut bedobni egy gyümölcsöt reggelire, vagy a zsemlébe a felvágotton kívül mást is tenni, esetleg a rántott húson kívül egyebet kisütni. Az átlagember "húsevő" étkezése abszolút nem egészséges, és sok tápanyagtól mentes.


Ez a véleményem. A kötekedésre nem vagyok kíváncsi, hiszen nem ez volt a kérdés. A kérdést már megválaszoltam. Az, hogy te nem értesz egyet a szemléletemmel, egy dolog, de semmi nem jogosít fel arra, hogy emiatt beszólj.

2013. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!