Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti hogy emlékeztek, kb. hány...

Ti hogy emlékeztek, kb. hány évvel ezelőtt voltak még olyanok a boltokban kapható élelmiszerek más ízűek, nem ilyen műviek, mint ma? Mikor indult el ez a változás?

Figyelt kérdés
10-15 éve még a mirelit ételeknek is teljesen más íze volt, nem ilyen mócsingos nyesedék.
2013. márc. 2. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

nem vagyok öreg,17 vagyok de írok..

emlékszem gyerekkoromba milyen finom dolgok voltak..

pl: csokik,a zöldség gyümölcs nem jött 3000 kilométerről,itthoni gyümi,zöldség volt..

már még az almát is (!!!) külföldről hozzák.. pedig annyi alma fa volt,meg szilva,stb és kivágták őket.. pedig még az utcán is almafa volt,és szedhettük..

akkor még egy példa: a csokik,vagy a Nesquik (asszem így kell írni) kakaó is.. de finom volt.. most meg?!?!?! vettünk egyet,gyerekkorom nagy finomságát,erre mivolt?? keserű kaki.. már elnézést. és nem volt kakaó íze. semminek sem olyan az íze már mint volt.. pl: kolbászok se,felvágottak se,vagy a Pick.. na többet nem veszünk.. kb 5-6 éve ( ismerjük az igazgatót) mondta hogy olyan drága lenne a hús,így hát nyesedékeket használtak.. mindent össze dobálnak oszt jóccakát.. kiakasztó.. régen a minőségre figyeltek jobban,mára már csak a mennyiségre.. minden jobb volt régen:( ahogy tesóm mondja ( 38 éves) az én korosztályom már sz/r világba született bele sajnos.. de ezelőtt 10 évvel is.. jobb volt.. nem figyelnek arra hogy mit csinálnak,csak arra hogy minél több legyen.

2013. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb a hetvenes évekig még voltak ízek, nem volt ennyi múkaja, felfújt kenyér és pékáruk.
2013. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!