Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a haltej? Hogy néz ki,...

Mi az a haltej? Hogy néz ki, milyen az állaga?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen valahogy szóbajött és mindenki azt hitte, hogy az az ami a fiú halból kijön és az ikrához kell, hogy legyen kishal.

De állítólag ez valami belsőség.

Most akkor mi is a haltej?


2013. márc. 13. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
igen a haltej az a hal spermája. Halászlébe szokták főzni. De rántva tartár mártással is nagyon finom.
2013. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Az amit leírtál.A hal spermája.
2013. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van a hal spermája.


Amikor felbontod a halat ugyanott van és olyan alakú, mint az ikra(sok sejt egy hártyában), csak fehér, és nem látni a sejteket, mint az ikra esetén. Egyben ki lehet emelni, mert a hártya összetartja., nem folyékony az állaga.

Nagyon finom.

2013. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A haltej az a hal spermája. :)


[link]

2013. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Most akkor folyékony vagy nem?

Úgy tudom kilóra adják, de a vízben meg rá spriccolja az ikrákra.

2013. márc. 14. 00:01
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
A spermája. Nem tudom, hogy miként spricceli már láttam ilyet ahogy megtermékenyíti a petesejteket a hal. De hogy hogyan azt nem tudom, nem vagyok biológus. De az biztos, hogy a spermája. Azt már írták, hogy hártya tartja össze és, hogy fehér. Nem csak kilós árban van. Én halászléhez szoktam venni 300g-osat.
2013. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 doboszoli ***** válasza:
76%

Nem folyékony, olyasmi mint a velő.

A belek mellett két oldalt található, hal nagyságától függő a nagysága. Kettes potykánál olyan 10 centis, seprűnyél vastagságú. Sárgásfehér színű, ám rugalmas tapintású, így jól megkülönböztethető a hasűri zsírtól.

2013. márc. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyasmi inkabb mint a here.

Hereporkoltet ettel mar? Ahhozhasonlo allag, es a funkcio is,ha jobbanbelegondolok.

Amikor akcio van, akkor raereszti a spermakat az ikrakra. Nem tudommennYire valik higga, mert igye avizben tortenik, nekik nm kell szallitokozeg, mint az emlosoknek...

2013. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Mennyire valik.... Bocsi

Amugy a 3 as vagyok

2013. márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tömör, de krémes állagú.

Igen, kb olyan mint az agyvelő vagy mint a pulykahere, kakashere.

Nagyon finom a halászlében és rántva! :)

2013. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!