Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagypénteken nem szabad enni?

Nagypénteken nem szabad enni?

Figyelt kérdés
Azt mondják az idősebbek, hogy nagypénteken nem szabad enni. Anyám semmit sem eszik az nap. Tényleg nem lehet enni semmit? Vagy ha igen mit lehet enni? Én általában szendvicset szoktam enni szinte minden nap. Akkor ezt most ne egyem?

2013. márc. 28. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Enni lehet, csak húst nem.

De ha nem vagy vallásos, vagy nem érdekel akkor egyél nyugodtan. Ja és aki fizikai munkát végez azoknak szabad enniük.

2013. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 doboszoli ***** válasza:

Miért is?

A katolikus egyház napi háromszori, húsmentes étkezést engedélyez nagypénteken, ebből egyszer ehetsz jóllakásig.

Mondjuk sokaknál ez a mai rendszeres étkezés "tündérországban".))

2013. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer gyerekkoromban azt mondta az atya,hogy nem az a bűn ami a szánkon bemegy,hanem ami kijön.:)
2013. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Húst tilos nagypénteken. Kivéve gyerekek, betegek, idősek. Nekem ezt tanította a nagyanyám.

Ezt a hagyományt tartom azokból, amiket tőle tanultam, illetve a hamvazószerdai böjtöt és a húshagyókeddi fánkot.

2013. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én meg 1,5 kiló húst fogok enni :D Meg mi az,hogy nem lehet enni? Valaki oda áll eléd és becsukja a szád amikor elkezdenél húst enni? Nem is értem,hogy lehet ilyenekben hinni meg úgy egyáltalán vallásosnak lenni..
2013. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%
Utolsó. Gratulálok. Menthetetlenül buta vagy.
2015. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem is értem minek ilyenekben hinni,meg egyáltalán vallásosnak lenni.

Mert a vallás jó dolog.És az ateistáknak miért kell piszkálódni?

Egyébként 14 éves kortól kerüljük a hús evést.16 éves kortól napi háromszor eszünk, és csak egyszer lakunk jól.Az időseknek nem kell.

2019. febr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es vagyok Meg amúgy nem kötelező mindenki eldöntheti maga.
2020. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!