Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Nem tudom milyen...

SÜRGŐS! Nem tudom milyen száraz kaját egyek reggelire, hogy ne éhezzek egész nap, de az alábbiak közül felsoroltaknak már a látványától hányok, szó szerint?

Figyelt kérdés

Megundorodtam 6 év kollégium után minden felvágottól, kenyértől, májkrémtől, szóval mindentől, amit reggelire eszünk. Utálom a tejet.

Volt olyan, hogy mire lementem reggelizni, már minden felvágott meg volt barnulva, penészes kenyér és társaik.

Ma az egyetemre vittem egy szendvicset, hogy kibírjam a 1o órát bent, de egy falatot ettem és rohantam a wécébe.


El vagyok keseredve.


2013. ápr. 25. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

müzliszelet, muffin (édes vagy sós), péksütik vagy házi sütik, palacsinta sajttal és sonkával töltve, palacsintatésztában kisütött répa- karalábé stb hasábok, rántott zöldségek, halkonzerv abonettel stb

millió egy dolog közül választhatsz, csak a fantáziád és a pénztárca szab határt...

2013. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Reggel egy rohanás az életem, nincs időm főzni, ráadásul a zöldségektől hamar megéhezek.
2013. ápr. 25. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Süssél le jó sok zsíban húst, pár napig jó reggelli, vacsora, esetleg tojáskrém, körözött, töpörtyűkrém, ezeket előző nap meg lehet csinálni, hűtőben eláll.
2013. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanezektől a kajáktól undorodom, de csak reggelente. Péksüteményeket szoktam enni, meg a kenyér helyett pirítóst, a májkrém helyett pedig májpástétomot eszek. Melegszendvicset szoktam még enni sajttal meg sonkával, ezek ilyen formában sokkal kevésbé undorítóak, szerintem próbáld meg.
2013. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Konzerv hal,pogácsa,müzli,akár ugorj be egy gyors étterembe vagy standhoz:)
2013. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Soha életemben nem ettem azokat a dolgokat reggelire, amiket felsoroltál. (Igaz nem is voltam kollégista, lehet hogy ezért? :o)


Én csak édeset kívánok, vagy semlegeset, de sósat soha.


Joghurt, müzli, túrós batyu, kakaós csiga, süti, kekszek, gyümölcs bele natúr joghurtba egy kis cukorral (most jön a szezonja a piros gyümiknek), zabkása a favoritom jelenleg, fahéjjal és reszelt almával keverve, 7 perc alatt kész. Müzlit rostos gyümölcslébe is lehet tenni (pl. barack), de mehetnek reggeliző pelyhek is, pl. fahéjas karikák. Túró rudi. stb. stb.


Szerintem nagyon fontos a napi egyszeri főtt kaja, ha az megvan akár ebédre, akár vacsorára, akkor a reggelek is jobban fognak menni, és az egész gyomrod is jobb lesz.

Hajrá!

2013. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Zabkása almával, fahéjjal-5perc főzési idő


kenyér de esetleg piritós vajjal, lekvárral avgy mézzel?


müzli akár gyümölcsös is


rántotta-az is kb 10perc-felvered a tojást sózod és amíg a teflonba beleöntöd, hogy süljön addig elmész fogatmosni, ameddigra visszajösz megkavarod és kész is


előzőleg elkészített szóval este csinálod meg

rántotthús, sajt, gomba hozzá rizs-ez hidegen is jó

gofri, palacsinta, rakottésztát, sült hús salátátval, rizzsel, főtt krumlli meggyszósszal, husival, mákosguba, túrósgombóc, nudli fahéjjal, lekváros tészta, gyümölcssaláták túróval avgy joghurttal, tonhalkonzerv-többfélét lehet kapni, mákostészta, káposztástészta, tejberizs, husos sajtos tészták, piték, kakaócscsiga, lekvárostáska, puffancs,

2013. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Natúrabb péksütik,amikre aztán akármit kenhetsz: lekvár,nutella,méz.
2013. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) A péksütikkel az a baj, hogy nagyon olajos a tésztájuk, azokat a gyomrom nem bírja.
2013. ápr. 25. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Előre lefözhetnél krumplit hámozva is elál pár napig

tejföl sajt rá be a mikroba pár percre melegiteni


főt tojást is tárolhatsz pár napig az is laktatóbb


túrót simán sóval vagy vaniliás cukoral tejfölel

elkeversz finom lakató kaját kapsz

2013. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!