Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani valami jó menüt?

Tudtok ajánlani valami jó menüt?

Figyelt kérdés

Nemsokára névnapom lesz, és szeretném meghívni a szüleimet és a párom szüleit is ebédre hozzánk.

Viszont semmilyen ötletem nincs, hogy mit főzzek, ami kicsit ünnepi is, kicsit különleges is, de nem is túl drága.


Levesnek húslevest főznék, de nem feltétlenül ragaszkodom hozzá, ha van valakinek jobb ötlete.

Ezen kívül még főétel- és desszerttippeket várok.


2013. júl. 15. 09:07
 1/9 doboszoli ***** válasza:
87%
Rendkívül hálás, kiadós, mutatós "ünnepi" főétel a töltött dagadó. Nem is túl macerás az elkészítése. Pl.
2013. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár egy egyszerű sült húst is csinálhatsz. Krumplipürével, valamilyen szósszal, esetleg salátával. Vagy fokhagymás-citromos csirkemell, tejszínes-gombás csirkemell, lasagne. Desszertnek muffin vagy (a nyári melegre való tekintettel) valami habos, gyümölcsös desszert. Pl: Szép pohár v kehely, alulra meggy, rá puding, a tetejére különféle gyümölcsök (de ha nem akarsz variálni akkor csak egyféle) lezselézed, tálalás előtt pedig nyomsz rá kis tejszínhabot (de ez sem muszáj)
2013. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Jó ötlet a töltött dagadó, hozzá valami krumpli és/vagy rizi-bizi köret, esetleg párolt vegyes zöldség, tartáros/majonézes hideg-saláta.


Ha túl meleg lenne az időjárás, akkor a húsleves helyett hűtött gyümölcslevest készítenék, vagy valami kevésbé zsíros zöldségleves-félét. pl. borsó, vagy palócleves, raguleves, hasonlók.


Persze, ha a töltött dagadó "nem fér bele a pénztárcádba", akkor finom lehet egy jólsikerült csirkepörkölt is nokedlivel, fokhagymás-tejfölös-uborka-salátával, vagy éppen kovászos uborkával.


Utána nyomtatékként pár falat rántott máj, rántott karfiol, hasonlók összerakva egy tálcán, rizskörettel, vagy könnyűre kavart krumpli-pürével, befőttel/kompóttal

2013. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ezt a csirkemellet mindenki nagyon szereti, hidegen és melegen is finom, van amikor sonka nélkül csinálom, csak a panírozott csirkemelleket teszem egymás tetejére, rá a tejfölt és alufólia alatt sütöm 1 órát.

Majonézes, kapros, kukoricás rizs-salátát szoktam mellé készíteni.

2013. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok.

Húsleves után ez nagyon finom főétel.

Desszertnek valami olyat csinálnék, amit mindannyian szeretnek, szerintem erre kérdezz rá a párodra, szüleid ízlését meg ismered, de mivel nyár van, fagyi is kiváló egy brownival.

[link]

2013. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sok tetszett közülük!


Amúgy egyikünk szülei sem válogatósak, főleg, ha sütiről van szó, így végül is teljesen mindegy, milyet készítek, mert eddig az összes sütimet imádták. :-)


Jöhetnek még további ötletek, ha tudtok!

2013. júl. 15. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, éppen csak az maradt le, amire hivatkoztam. :-)))


[link]

2013. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es: Ez nagyon finom lehet. Nem biztos, hogy most névnapomra, de egyszer majd biztos, hogy kipróbálom. Köszi! :-)
2013. júl. 15. 16:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

őszibarack-krémleves piritott mandulával

sajtos tejfölös csirkemell mexikói ágyon, petrezselymes rizs

fagyikehely ostyaroláddal, csokisziruppal

gyümölcsös-túrós süti, pogácsa, leveles tésztában sült zeller kefíres mártogatóssal-előétel

2013. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!