Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintem törvény kéne arról,...

Szerintem törvény kéne arról, hogy egy élelmiszer a csomagolásának minimum valamekkora százalékát töltse ki. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Pl a csokis dobozokban már gyakran nagyobb a légüres tér,mint maga a csokoládé. A zacskós kaják teteje tele van levegővel és fel van fújatva.

Ezzel könnyen átverik az embert,de még a logisztikai költségek is magasabbak. Feleslegesen foglal akkora helyet mindenhol , akár szállításkor,akár tároláskor.


2013. júl. 25. 12:31
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem a csomagolás a lényeg, hanem a termék minősége.


Vannak olyan termékek melyeknek azért nagyobb a csomagolása ,hogy megvédjék a bennük tárolt terméket.


Ilenek a chispes, azért vannak levegővel és pufik, hogy na lehessen összenyomni, szállításkor se sérüljön.


Ugyan úgy lennének olyan termékek amelyketnek nagy lenne a csomaga ,mivel a benne lévő áru nagyon sérülékeny.


A logisztikai költségek eloszlanak az egy kamion szállított termékek darabszámával ,vagyis nagyon keveset lehetne nyerni.


Ilyen alapon azt is meg lehetne szabni ,hogy egy WC öblítés mennyi ideig tartson, milyen hangos legyen és mennyi maximális víz mehet le, mert összességébe nézve csökkentené a szenyívzek mennyiségét és a vízpazarlást.


De én pl jó ha nyernék havi pár száz forintot rajta, de a cégeknek váltani ,új ISO minősítést bevezetni horribilis lenne és esztelenség.


Amúgy meg a helyfoglalás ez olyan ,hogy ha nekem van egy boltom és én chio chip-et akarnék árúlni akkor az én döntésem és a vásárlók vagy megveszik vagy nem.


A vásárlókat a tudatos vásárlási szokásokra nem lehet kényszeríteni.

2013. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 schocko ***** válasza:
100%
Azért kell ráírniuk a nettó súlyt...
2013. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első: rendben,mondjuk úgy is hiába,mert még annak a terméknek az x%-a is térfogatnövelő stb..
2013. júl. 25. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!