Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Kínaiak tényleg esznek...

A Kínaiak tényleg esznek kutyahúst?

Figyelt kérdés
én nagyon szeretem a kínai kaját de valamelyik nap hallottam hogy valakinek egy kutya chip ragadt a fogába :P

2013. szept. 26. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szokásos városi legenda.


Van kutyahúsfogyasztás Kína egy adott területén, illetve Vietnamban, de egyáltalán nem hétköznapi dolog, csak a babonás vidéki emberek csinálják (szerencsehozónak vélik, ha a holdhónapok első felében eszik, míg szerencsétlennek, ha a másodikban).

2013. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Aha. Ahogy az olasz pizzára is macska kerül


[link]

2013. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

A pijacokon a kóbászsütők is kutyahúst hasznának, igen komoly helyrű hallotam! :-D


Óh anyám, borogass!

2013. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
van egy kínai szaktársam, ő evett más kutyát
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*már
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Én is ettem már kutyahúst, sőt láttam olyan "kutyatenyészetet", amelyet vágásra szántak. Közük nincs az aranyos tacskó-németjuhász stb. kutyákhoz...

Emellett a kínai "illatos" hús, nem a hús szagát jelenti. Kínában az illatos hús a kutya, nálunk az "illatos-omlós csirke" már csak egy öszvér elnevezés.

2013. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kínában létező jelenség a kutyahús fogyasztása, de vannak ennél sokkal durvább ételeik.
2013. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon biztos hogy nem szolgálnak fel kutyahúst.


Kínában esznek, nem hiszem hogy csak babonás kis falvakban. Egyébként ahogy írták előttem, azok a kutyák nem olyanok mint nálunk a házi kedvencek. Nincs rajtuk szőr, és ugyanúgy hizlalják és tartják őket mint a malacokat.

2013. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!