Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vizes a SPAR hús?...

Miért vizes a SPAR hús? kepfeltoltes.hu/view/131215/P1100744_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg

Figyelt kérdés

1,2kg Oldalast vettünk a SPAR-ban és sütés közben rengeteg vizet engedett!

A képen nem lehet látni de majdnem 1 cm víz vagy mi áll a tepsiben!


SPAR Szupermarket 1046 Budapest

Szent Imre utca 1


[link]



2013. dec. 15. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Ez egy üzleti fogás, más néven átverés. Injekciós tűvel feltöltik a húst vízzel hogy nagyobbnak látszódjon és nehezebb legyen. Így több pénzért kapsz kevesebbet.
2013. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Normál esetben minden hús enged saját levet, ezt ki kell használni, abban kell párolni. Ha ez elfogyott és még nem puha a hús, még pótolni is kell.

Tartástól, takarmányozástól, az állat korától is függ mennyire "vizes" a húsa.

A beinekciózás városi legenda, nem hinném, hogy az említett üzletlánc bicskei húsfeldolgozójában ilyesmivel tökölnének...

Nem védem őket, félreértés ne essék, de sem nekik, sem más multinak nem éri meg ez a pepecselés.

2013. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
16%
Tescoban még vizesebb
2013. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 intrepid ***** válasza:
10%
Olvastam már itt a NET-en parasztot virnyákolni, hogy sertésleadáskor hajnalban oda kellett menni, és csak délben kezdték mérlegelni a disznaját. Persze, megetette sóval este, teleitta magát, azután a vizet is szerette volna húsáron eladni.
2013. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
A disznó annál sokkal okosabb, minthogy sót egyen és vizet igyon... XD
2013. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem hogy mondta valaki hogy csak sót és vizet evet. Tudod az ételt fel lehet sózni, és a vizet lehet keverni akármivel. okos
2013. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon sok helyen injekciózzák vízzel a húst, nem csak a hipermarketekben. Péntekek piacon vettem Pesten csirkecombot, 60-70 dkg-t, csíkokra vágva akartam megpirítani, nem tudtam persze, mert kb. 3 deci vizet engedett!
2013. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az injekciós tűs dolog mekkora baromság. Gondoljátok hogy a gyárban van 500 ember, akinek az a dolga hogy a futószalag mellett injekciózgatják a húst? A hús minősége attól függ hogy hogyan volt nevelve az állat. Nem utólag szurkálják..
2013. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!